Hayata İyi Bakarız Projesi

pelincaydar10

New member
Herkese merhaba...
Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayat Holding iş birliği iyi hayata geçirilen Hayata İyi Bakarız projesini anlatmaya geldim. Belki proje ile ilgilenen ve verilen eğitimden yararlanmak isteyen vardır. Hayata İyi Bakarız bir ekolojik okur yazarlık eğitim projesi. İlk öğretim 3 ve 4 sınıf öğrencilerini kapsıyor, bununla birlikte veliler ve öğretmenlerde bu eğitimi alabiliyor.Öğrenciler hem alan çalışması hemde teorik bilgilerle bilinçlendiriliyor. Eğitim içerikleri “Biyoçeşitlilik”, “İklim & iklim değişimi”, “Ekolojik okuryazarlık” ve “Doğal kaynaklar & sürdürülebilirlik” konu başlıklarından oluşuyor. Eğitimler, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kuraklık Haritası’na göre Türkiye olarak belirlenen 10 ildeki plot okullarda veriliyor. Eğitimin verildiği şehirler ise Kocaeli, İzmir. Muğla, Antalya, Giresun, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Erzurum, Malatya.
Ayrıca Hayat Holding, Millî Eğitim Bakanlığının iş birliğinde 300 okula Hayat Kütüphaneleri bağışı yapacak.

Merak edenler ve detaylı incelemek isteyenler için linkleri bırakıyorum.

Hayata İyi Bakarız InstagramResmi Site

ilaydakaza8

New member
Bizim burada Tavşantepe ilk okulu var o radaki çocuklar bu eğitimi alıyor bende bekliyorum kızım seneye 3 sınıf olacak eğer ders seçmeliyse mutlaka seçeceğim. Diğer veliler konuşurken duydum hayata iyi bakarız projesinden memnunlar.

neslihanbal5

New member
Hemen hayata iyi bakarızı takibe aldım açık kaynak var mı bakacağım varsa bende evdeki çocuklarımı bilgilendirmek isterim ne yazık ki projenin olduğu şehirlere dahi yakın değilim