aç karınla su içmek faydalı mı?

Asumann

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Nis 2020
Mesajlar
3
Canım ben biraz araştırdım;

1. Metabolizmayı tetikler

Uyandıktan sonra bir bardak su içmek kilo vermenin en iyi yoludur. Metabolizma hızınızı % 24 artırır. Aynı zamanda vücudun besinleri emmesini kolaylaştırır. Sabahları su içmek size doğal bir enerji sağlayacaktır.

2. Böbrek taşlarını ve mesane enfeksiyonlarını önler
Aç karnına su içmek böbrekte taşlara yol açan asitleri yok eder. Ayrıca toksinlerin neden olduğu çeşitli mesane enfeksiyonlarından da korur.

3. Kilo vermeye yardımcı olur
Sabahları su içtiğinizde, tüm toksinler serbest kalır ve sindirim sisteminiz gelişir. Bu sayede daha az aç hissedersiniz. Aşırı yeme isteğiniz azalır ve kilo verme süreciniz kolaylaşır.

4. Bağışıklık sistemini güçlendirir
Güçlü bir bağışıklık sistemi demek hastalıklardan korunmak demek. Bu nedenle aç karna su için ve gün içerisinde de su içmeyi ihmal etmeyin.

5. Toksinlerden arındırır
Siz uyurken vücudunuz kendini onarır, enerji takviyesi yapar ve hormonları dengeler. Uyandıktan sonra sıvı almanız vücudunuzda dışarı atılmayı bekleyen toksinlerin salınmasını sağlar. Böylelikle daha temiz bir cilde sahip olursunuz.

6. Mide sorunlarına iyi gelir
Hazımsızlığa, midede artan asitler neden olur. Aç karnına içtiğiniz su asiti aşağı doğru iterek midenizde oluşabilecek problemin önüne geçer.

7. Saçları güzelleştirir
Su, saç teli ağırlığının neredeyse dörtte birini oluşturur. Bol miktarda içilen su, saçı içten besler. Yetersiz su alımıysa kırılgan ve ince saç tellerine neden olabilir. Parlak ve sağlıklı saçlar için her gün su içmelisiniz.

8. Cildin parlak gözükmesini sağlar
Araştırmalar, aç karna su içmenin kan akışını artırdığı ve cildi daha parıltılı hale getirdiği ortaya koymuştur. Gün boyunca su içmek vücudunuzun toksin bırakması anlamına gelir, bu da cildinizin parlak gözükmesine katkı sağlar. Aynı zamanda cildin esnekliğini de artırarak kırışıklıkları önler.
 

WinnieThePooh

Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
27 Nis 2020
Mesajlar
86
Faydaları çok fakat aç karnına su içerken dikkat et hızlı içme. Mideye kramp girme riski var başıma geldi oradan biliyorum
 

xxlmnop

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
8
aç karınla su içmek faydalı mı?
Merhaba, evet oldukça faydalı. Hatta suyuna limon da sıkarsan hem organları temizlerken metabolizmanı hızlandırmış olursun hem de pandemi döneminde vücuduna vitamin almanın bir başka yolu :) Çok önerilen bir şey, sadece limonu abartma, birkaç damla yeterli :D
 

Buket Türk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
9
Ayakta ve Çok hızlı içmediğin sürece bir zararı olmaz, aksine gayet faydalı olabilir diye düşünüyorum
 
Üst Alt