Bilmediğiniz 6 Temizlik Yöntemi Evde İşinizi Çok Kolaylaştıracak

tugceylmz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Eki 2020
Mesajlar
3
Temizliği daha keyifli duruma getiremiyoruz. Fakat cok daha basit duruma getirebiliriz! Bu yüzden hijyenikliği sizin amacıyla cok daha basit ve daha süratli duruma getirecek birkaç kullanımı basit temizlik hilelerini derledik.

1. Parmak İzi Lekesine Bir damla zeytinyağı
Paslanmaz çelik imali malzemelerinde yer eden yağlı parmak izleri sizi çıldırtıyor mu? Bu halde zeytinyağı sizin amacıyla kusursuz bir çözüm sunar. Bir kağıt havluya birkaç damla zeytinyağı (eğer zeytinyağı yoksa; bebek yağı da işe yarae) uygulayın ve paslanmaz çeliği ovalayın. Parmak izleri tamamiyle kaybolur.

2. Beyaz tebeşirle Yağ Lekesi
Beyaz tebeşir parçalarını her vakit çamaşır deterjanınıza yakın tutun. Giysilerinizde yağ ya da yağ lekeleri varsa, tebeşir yağ lekelerini çıkarmanıza yardımcı olur. Lekelere biraz tebeşir sürtün, tebeşir bütün yağları emecektir. Giysilerinizi normalde yaptığınız gibi yıkayın. Leke üstüne biraz mısır nişastası serpmek aynı tesiri sağlar.

3. Pencere Camlarına Mısır nişastası
Mısır nişastası, pencereleri temizlemek amacıyla de harika bir ürün. 240 mililitre su, 240 mililitre beyaz sirke karışımı yapın ve bir çay kaşığı mısır nişastası ekleyin. Çözülmesine izin verin ve pencerelerinizi temizlemek amacıyla kendinize kusursuz bir temizlik maddesi hazırlayın.

4. Su Lekelerinin Düşmanı Beyaz sirke
Banyonuzdaki ya da mutfağınızdaki minerallerin namacıyla bulunduğu su lekeleri aslında rahatsız edici olabilir. Neyse ki, bu lekeleri bir oran beyaz sirke ile basitçe çıkarabilirsiniz. Mikrofiber bir beze bol oranda sirke dökün ve lekeli yüzeyleri temizlemek amacıyla kullanın. Sirkeyi aşağı yukarı 15 dakika bekletin ve sonra yeniden temiz bir bezle silin. Sirkede tespit edilen asit lekelerin kaybolmasına namacıyla olur.

5. Dondurucu Mucizesi
Çamaşır makinesine giremeyen, bisiklet kaskı gibi kokan spor kıyafetleriniz var mı? Sızdırmaz, büyük bir torbaya alın ve dondurucuya koyun. Dondurucunun soğuğu nedeniyle, koku kasktan kaybolur. Pantolonunuzda sakız mı var? Dondurucuya koyun! Sakız donduğunda, basitçe çıkarabilirsiniz.

6. Ayakkabıları Beyazlatmak İçin Micellar Su
Ayakkabıların, ilk aldığınız vakitten daha az mı beyaz? Onları bir oran misel suyla basitçe temizleyebilirsiniz. Birçok insan bu suyu yüzünü temizlemek amacıyla kullanıyor, ama aynı vakitte ayakkabının üzerinde harikalar yaratıyor
 

leysa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Eki 2020
Mesajlar
2
çok yararlı bilgiler olmuş teşekkür ederiz
 
Üst Alt