Popüler Konu Biz Bize

Kajupi

Hızlı Üye
Kayıtlı Üye
Yazdım ama direk hesaplaması geliyor. Sorduğum şey, 0.65 oran yıllık mı aylık mı hesaplanıp ana paraya ekleniyor idi. Mesela 30 senelik 250.000 Euro için de 300.000 Euro fazladan mı ödenecek onu merak ettim
Mesela burda hesaplama yaptım bir web sitesinde, 318.000 Euro’luk ev için 225.000 Euro 30 senelik kredi çekince aylık 697 Euro ödemesi var, toplamda 225.000 Euro için 250.000 ödüyorsun, ben mi anlamıyorum acaba? Burda %2.1 diyor oran için..
Ekli dosyayı görüntüle 654
Canım o oran aylık kredi sanrm yıllık değil.
Hani mat da bi formül vardı ya ana para faizo oranı gün ay yıl bilmem ne.
Şuan tam formülü hatrlamıyorm da
A.n.t/ bişeyler bileylerx gün ay yıl oluluna göre bi değer bununla hesaplanıyor sanrm int faiz problemleri yaz çıkar büyk ihtinalle

floweroflife

Kıdemli Üye
Kayıtlı Üye
Canım o oran aylık kredi sanrm yıllık değil.
Hani mat da bi formül vardı ya ana para faizo oranı gün ay yıl bilmem ne.
Şuan tam formülü hatrlamıyorm da
A.n.t/ bişeyler bileylerx gün ay yıl oluluna göre bi değer bununla hesaplanıyor sanrm int faiz problemleri yaz çıkar büyk ihtinalle
Sağol canım, iyice bir bakayım nasılmış neymiş diye
:38:
Sen nasılsın?

Kajupi

Hızlı Üye
Kayıtlı Üye
Minik kuzu nasıl? Zorluyor mu seni, bulantı halsizlik falan?
O da iyidr inşallah bgn aile hekmlğnde kalp atışını dinledk. Arada harektlerni de hissediyorm.
Yarın da rutin doktor kontrolüne gidicem bakalm büyümüş mü ensesi küçülmüşmü:)
Doktra gtmeymce unutuyorm hçbşy yokmş gibi. İnş yarın moralimi bozck bşyler duymam:bicak:
Eskiye göre enerji yönnden daha iyiyim sürekli yatasım yok. Kokular yine kötü yapıyor ama lavaboda bulmuyorm kendmi enazndan

Arimaya

Kıdemli Üye
Kayıtlı Üye
Hayırlısı olsun o zaman. 170 m2 baya büyükmüş, temizle temizle bitmez :) iyice araştırın, tapu olayını sorun, bütçenizi de aşmıyorsa neden olmasın. sen de çalışırsan zaten iyice rahatlarsınız. Sadece meraktan soruyorum, hazır ev alıp kredi çekmeği neden düşünmediniz? İstediğiniz muhitte hazır bina yok mu?
Brüt 170 de net 150 ancü vardir tam ideal yani.bitmis evler daha pahalı ve pesin para istiyor.pesin icin kredi cekmek lazim 240 bine kredi cekersek geri arti 200 bin lira faiz alıyor bizden.bu alacagimiz evi bitmis olarak 400 e rahat satarım diyor muteaahhit.yani bitmis ev bizi cok asar.

floweroflife

Kıdemli Üye
Kayıtlı Üye
O da iyidr inşallah bgn aile hekmlğnde kalp atışını dinledk. Arada harektlerni de hissediyorm.
Yarın da rutin doktor kontrolüne gidicem bakalm büyümüş mü ensesi küçülmüşmü:)
Doktra gtmeymce unutuyorm hçbşy yokmş gibi. İnş yarın moralimi bozck bşyler duymam:bicak:
Eskiye göre enerji yönnden daha iyiyim sürekli yatasım yok. Kokular yine kötü yapıyor ama lavaboda bulmuyorm kendmi enazndan
İnşallah güzel haberlerle gelirsin, ensesi küçülmüştür
Hamilelik ilerledikçe koku hassasiyeti de kaybolur umarım
Minike bol dualar bizden de, sapasağlam büyüsün inşallah
:139:

Arimaya

Kıdemli Üye
Kayıtlı Üye
Yazdım ama direk hesaplaması geliyor. Sorduğum şey, 0.65 oran yıllık mı aylık mı hesaplanıp ana paraya ekleniyor idi. Mesela 30 senelik 250.000 Euro için de 300.000 Euro fazladan mı ödenecek onu merak ettim
Mesela burda hesaplama yaptım bir web sitesinde, 318.000 Euro’luk ev için 225.000 Euro 30 senelik kredi çekince aylık 697 Euro ödemesi var, toplamda 225.000 Euro için 250.000 ödüyorsun, ben mi anlamıyorum acaba? Burda %2.1 diyor oran için..
Ekli dosyayı görüntüle 654

Benim de amacım bir kaç sene içinde para biriktirip kredi çekmek, şu oranlarla kira ödemektense kredi ödemek daha mantıklı geliyor-du ama ben yanlış anlıyorsam siye korktum vallahi
Ekli dosyayı görüntüle 655Ekli dosyayı görüntüle 655
Bak böyle.aya degil yila göre hesapliyor

Üst Alt