Popüler Konu Biz Bize

floweroflife

Kıdemli Üye
Kayıtlı Üye
Brüt 170 de net 150 ancü vardir tam ideal yani.bitmis evler daha pahalı ve pesin para istiyor.pesin icin kredi cekmek lazim 240 bine kredi cekersek geri arti 200 bin lira faiz alıyor bizden.bu alacagimiz evi bitmis olarak 400 e rahat satarım diyor muteaahhit.yani bitmis ev bizi cok asar.
Anladım canım, o zaman her şey gönlünüzce olur umarım
Haber ver bize de
Rana da yeni evde 150m2’de koşturur bol bol
:316:

Kajupi

Sadık Üye
Kayıtlı Üye
Amin ins kuzu sagol :74:
Canım hakknzda hayırlısı ne ise o olsn inşallah. Aklma gelen tavsiye verecrğiniz parayı elden vermeyin okdr para elden verilmez bankadan bankaya aktarılır genrlde ama olsun belki çekil teslim etmeyi düşünürsnz.
Banka kanalıyla hesaba gönderin açıklama kısmına da mutlaka bu ev alımı için ödeme yaptğnzı belirtin. Makbuzunu da hiç kaybetmeyin.

Çakıl

Forum Kıdemlisi
Kayıtlı Üye
Hadi bakalım yaz bize de sonucu
Yağ kas vs.
Oradaki ölçümü bildirirsin sen istersen

Yahu senin diyetisyene gittiğini de kaçırmışım ben , eyvaaaaaah 2 aya kalkmaz yanıma gelirsin sen :7: :214: :7: :214: :7:
Belki daha da hızlı gelirim bugün tartıda çok çıktım umarım regl etkisidir. Bide bu vitaminler karnımı bozuyor normal mi bilmiyorum. Haftaya cars yine kontrolüm var dietimi değiştirmedi ama vitaminler ise yaradı sanirim acıkmadım bugün kendimi iyi hissediyorum bulantı olmasa çok iyi

Çakıl

Forum Kıdemlisi
Kayıtlı Üye
Çakıl yahu, şu iktisat özürlü arkadaşına 0.65 faiz oranında nasıl 240.000’lik kredide 106.000 ödendiğini açıklasana. Hiç abla küptüm hesap kitaptan, yarın bir gün ev almaya kalksam hiç bir fikrim olmayacak.. daha önce ihtiyaç kredisi kullandım tr’de 10.0000 için 1 sene sonra 11.0000 ödemiştim, burada aldığımız kredi araba içindi, 15.000’lik krediye 8 senede 17.000 ödeyeceğiz, bana makul gelmişti, ihtiyaç kredisi konut kredisinden farklı mı hesaplanıyor?240.000 alıp toplamda 320.000 nasıl 0.65’le ödeniyor yahu??
O kısım yanlış hesap isterse hemen bir ödeme planı gönderirim ayıpsın hesap kitap benim isim

Çakıl

Forum Kıdemlisi
Kayıtlı Üye
Çakıl yahu, şu iktisat özürlü arkadaşına 0.65 faiz oranında nasıl 240.000’lik kredide 106.000 ödendiğini açıklasana. Hiç abla küptüm hesap kitaptan, yarın bir gün ev almaya kalksam hiç bir fikrim olmayacak.. daha önce ihtiyaç kredisi kullandım tr’de 10.0000 için 1 sene sonra 11.0000 ödemiştim, burada aldığımız kredi araba içindi, 15.000’lik krediye 8 senede 17.000 ödeyeceğiz, bana makul gelmişti, ihtiyaç kredisi konut kredisinden farklı mı hesaplanıyor?240.000 alıp toplamda 320.000 nasıl 0.65’le ödeniyor yahu??
Konut kredisinde vergiler yok ondan dolayı ödenen faiz düşükmüş gibi geliyor ama uzun vade olduğu için.geri ödeme yüksek.

Çakıl

Forum Kıdemlisi
Kayıtlı Üye
Amin ins.risk var kuzum olmaz mi biri bi laf atiyor bizim ekonomi cöküyor.neyin ne olacagi belli degil.bugün detayli görüsecegiz.olurya bi aksilik olur biz ödeyemezsek veya onlar evi veremezse ne olur konusucam.
10 yıl çok uzun bir süre ve 0.65 le bunu yapıyorsa bu firma darboğaza demektir sektör sıkıntıda olduğu için tereddütüm evi sen tamamlamak zorunda kalabilirsin arsa tapusu alabilirsen onu hemen al en kötü tapu harçlarını öder evi tamamlar satarsın ama mutlaka arsa tapusu al elinde bir belge olsun

Üst Alt