Popüler Konu Biz Bize

pempik

B. 87.5 G 86. 9
Kayıtlı Üye
Canım bence öncelikle gerçeği görmekten kaçma. Tartılmadan insan bilemez evet kilo aldın ama ne kadar. Bak benim otomatik 73 74 görünce mecbur frene basıyordm o benim çizgi gibiydi. Ama sen başta tartılmıyorsun. Kaçıyorsun peki nereye kadar 90 a kadar mı?
Bence öncelikle realist ol. Sabah tartım bismillah de başla. Öyle sıkı sıkıya değil sağlıklı beslen. Ben senin hiç sağlıklı beslendiğini görmedim. İki öğün yiyorsun diyet yaptığın zamanda ve otomatik olarak psikolojin buna dayanmıyor. Ya şöyle kelli Felli ara öğünla 3 ana öğünlü başla. Kilon fazla. Zayıfladın diyelim 2 öğünde neyi keseceksin. Sen sanıyorsun ki yemezsem hemen kilo veririm yanlış. Ayrıca kimse seni zayıflatamaz sadece yol gösterir. Hepimiz sana sorduk kaç kilosun pembik (dur yapma dicez çünkü). E ben tartım mıyorum. Böyle bişey yokki. Tüm emeklerini ziyan ediyorsun.
Mesela ben sen tartılmazken biliyordum kilo aldığını ısrarla sordum yok. Tartılmıyorm dedin sadece. Zor zamanlardan geçiyor olabilirsin evet ama sağlık bu başta bişey değilki mecbur önce sağlık. Sağlık olmadımı biliyorsun herşey daha zor.tartılıp da insan strese girmez yada girsin ya en azından vicdan yapar da yemez
Haklısın ipeğim korktuğumdan değilde hiç hiç içimden gelmiyor tartılmak, şimdi 3 öğün yiyorum ipeğim sabah erkenden sağlam Bi kahvaltı 13.30 gibide 1 kase çorba yoğurt y eve gelince 1 porsiyon meyve tabi canım isterseakşam yemeğinde en geç 7.30 da günü kapattım

Ausencia

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
@pempik burda hepimiz birbirimize gönüllü destek oluyoruz .
Yani bizim profesyonel mesleğimiz olsa , sen ne kadar salıp isteksiz olsan da biz diretiriz .

Ama gönül işi olunca , önce senin "gönüllü" olman gerekiyor.
Sen böyle hevesle kilo bildireceksin
Yediğini içtiğini
Ne bileyim hevesin olacak ki bize yansıtacaksın onu.
Burdan da destek , moral motivasyon alacaksın .

pempik

B. 87.5 G 86. 9
Kayıtlı Üye
@pempik burda hepimiz birbirimize gönüllü destek oluyoruz .
Yani bizim profesyonel mesleğimiz olsa , sen ne kadar salıp isteksiz olsan da biz diretiriz .

Ama gönül işi olunca , önce senin "gönüllü" olman gerekiyor.
Sen böyle hevesle kilo bildireceksin
Yediğini içtiğini
Ne bileyim hevesin olacak ki bize yansıtacaksın onu.
Burdan da destek , moral motivasyon alacaksın .
:rapci::rapci::rapci::rapci:anlaştık canım ausum benim, yarından itibaren menü bildirecem o zaman

Portakal Sulu Ördek

Seni senden uzaklaştıran ne varsa ondan uzaklaş!
Kayıtlı Üye
Şuan kendime o kadar sinirliyimki anlatamam sinirimden göbeğimi ağzımı dövdüm niye tutamıyorum kendimi ya, bugun kazasız atlattım devamı gelecek inşallah ne olur kızlar etlerim yağları sizin kemiklerim benim ister dövün ne isterseniz yapın ama beni zayıflatır neolur idare çok zayıf,
İyi veriyorum sonra bişey oluyor hoppa sinir stresle yiyip tekrar alıyom, eşim bile laf sokup duruyor kızlarım bile anne zayıfken çok guzeldin şimdide güzelsinde o zaman daha çok güzeldin diyorlar, elimde olmadan aç olmasam da yiyorum başta çikolataya dayanamıyorum önceden böyle değildim bu defa fena oldum morelim çok çok bozuk :61::61::61:
Şöyle bişey varki ben de bu iki üç gündür çok yiyorum aç değilim biliyorum sadece yemeliyim diyorum. Kafamdaki sesleri kısmak adına düşünceleri düşünmeyi ertelemek adına yiyorum. Ama bunun geçici olduğunu biliyorum. Mesela iki üç gündür yediğimi yarın dengeleyeceğim çünkü inanılmaz ağır hantal ve karnımda midemde ağrı hissediyorum. Kendime söz veriyorum. Kendime verdiğim sözü de tutacağım. Eğer tutmazsam kendimi bu ağrılardan hantallıktan kurtaramayacağım ve mutsuz olacağım. Bir defter bir kalem bir kitap bana destek olacak. Şu aşamadan sonraki adımım yazmak. Ben bazı dönemleri aşamıyorum. Aşamadığım zamanlarda da kendime izin veriyorum ne yapmak istiyorum. Herşeyden yemek istedim iki üç gündür. Yedim. Misal mantı yaptım yanında kuru fasulye pişirdim yedim. Bir kek yanında kaynana sopası dedikleri kıtır şeyden daha da durmayıp fındık antep fıstığı vs kuruyemiş. Bunları ardı ardına yedim. Ama hep tamam dedim. Ne istersen o. Sonra duracağım işte çünkü biliyorum bunun sonu yok. Yemenin sonunu sen getireceksin. İrade. Kendini tanıma. Ben şimdi durdum yarına başka bir evreye geçeceğim. Yani kontrol bende mümkün olduğunca. Yedim yedim battı balık yan gider modu bana göre değil. Sana göre de olmasın. Dipteysem dibine kadar dipte yaşarım ki bitsin gitsin içimdeki ki yukarı daha temiz çıkayım. Ne bileyim bende de durum bu. Sinir olma hali sana motivasyon sağlıyorsa ol tabi fakat sürekli aynı yerde dönüp dolaşıyorsan bu sinir durumunda bir yerde terslik olduğunu gör tamir etmeye çalış kendine yoğunlaş. Unutma sen gayret etmezsen dışarıdan nereye kadar tutabiliriz ki seni.

Arimaya

Forum Ustası
Kayıtlı Üye
İnsani her yönden basariya ulastiran sey istikrardir .çok veya az ama devamli olan insani hedefine vardirir.öyle 1 hafta yap 1 ay birak olmaz bu isler.sadece diyet yönünden değil her yönden bu böyledir.
@pempik

Portakal Sulu Ördek

Seni senden uzaklaştıran ne varsa ondan uzaklaş!
Kayıtlı Üye
O kadar yazida takildigim tek sey kaynana sopasi ne kiizzz:298::298::298: öyle kitir bisey de nedir nasildir nasil yapilir
@Portakal Sulu Ördek
Galetanın çok çeşitleri var incesi kalını osu busu şusu ama kaynana sopası tektir bir tanedir kaynana sopası dedin mi akla gelen hemen odur :143:

Üst Alt