Popüler Konu Biz Bize

Çakıl

Hedef 75 kilo 81.2
Kayıtlı Üye
Halam covid olmuş yaş 64 böbrek hastası. 4 gündür geçmeyen baş ağrısı varmış dün kuzen doktora götürmüş doktor test yapmış pozitif. Hiç beklemiyomuş pozitif çıkacağını.

@Ausencia aynı evin içinde eşimin okul arkadaşı(camdan cama görüyoz birbirimizi) karısı pozitif kendisi negatif. Eşimin halası negatif enişte pozitif. biBenim kuzen pozitif aynı evdeki diğer 5 kişi negatif. Okuldan arkadaşım pozitif(kronik hasta evden çıkmaz) sağlıkçı eşi okula giden çocuğu negatif. Yine okuldan arkadaş grip zannetti evde annesine bulaştırınca test yaptırdılar kendisi grip gibi geçirdi eşi belirtisiz.
Bu cok degisik gercekten. İki kuzenim yakalandi biri cok agrili gecirdi digerinin sadece karni bozuldu baska bisey olmadi. Bize de egtimlerde sik sik su icin diyorlar virus bogazdan cigere inmesin mide asidi onu yok eder diyorlar ne kasar dogru bilinmez tabi

Çakıl

Hedef 75 kilo 81.2
Kayıtlı Üye
İcimde garip bir his var ben bu hastaliga hic yakalanmayacak gibi hissediyorum. Hic gecirmeyecekmisim gibi. Ben gecen seneye kadar kizamik kabakulak bogamacaya da bagisikligim yoktu. Hic gelismemisti asilara ragmen. Garip bir duygu ama icimde oyle bir his iste

Ausencia

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
Bize de sadece parol veriyorlar . Ben covid şüphesiyle gittiğimde sadece parol ve astım ilacı verdiler , burada sıtma ilacı bildiğim kadarıyla kullanılmıyor .

Burda da kalktı sanki
İlk gün 8×2 16 adet bir ilaç veriliyor
Sonra 3 e düşüyor.

Halam covid olmuş yaş 64 böbrek hastası. 4 gündür geçmeyen baş ağrısı varmış dün kuzen doktora götürmüş doktor test yapmış pozitif. Hiç beklemiyomuş pozitif çıkacağını.

@Ausencia aynı evin içinde eşimin okul arkadaşı(camdan cama görüyoz birbirimizi) karısı pozitif kendisi negatif. Eşimin halası negatif enişte pozitif. biBenim kuzen pozitif aynı evdeki diğer 5 kişi negatif. Okuldan arkadaşım pozitif(kronik hasta evden çıkmaz) sağlıkçı eşi okula giden çocuğu negatif. Yine okuldan arkadaş grip zannetti evde annesine bulaştırınca test yaptırdılar kendisi grip gibi geçirdi eşi belirtisiz.
En entresan kısmı bu ya .
Ben şey gibi düşünüyorum , daha doğrusu sadece düşünme değil araştırdım da biraz
Mesela uçuk virüsü bi insanda varsa var , yoksa hiç olmuyor
Herpes mi neydi
Kimi insanda yaşamıyor , kimine yerleşiyor canı isteyince çıkıyor
Covidin de tutunduğu akciğerde reseptörler var . Bu kimde varsa öyle tutunuyor gibi bi durum.
Bence tabiii

Vefat eden arkadasimin oglu 3ay sonra yakalandi okulda. suan hastanede agir geciriyor. O kadar korudular cocuklari arkadas yakalanir yakalanmaz suphesinde bile evi bile ayirdi. Cocuk okulda kapip geldi. Oda ayni sekilde cok agir geciriyor gencecik. Bunun ciddi bir sebebi olmali...

Yukarda yazdığımı düşünüyorum ben unuttum şimdi ace2 resöptörü mü neydi

Çakıl

Hedef 75 kilo 81.2
Kayıtlı Üye
Burda da kalktı sanki
Sonra 3 e düşüyor.

Ben şey gibi düşünüyorum , daha doğrusu sadece düşünme değil araştırdım da biraz
Herpes mi neydi
Covidin de tutunduğu akciğerde reseptörler var . Bu kimde varsa öyle tutunuyor gibi bi durum.
Bence tabiii

Mutlaka bir sebebi vardir bazilari bagisiklik diyor kisaca gecistiriyor ama sokakta umursamadan gezip yakalanmayan da cok insan var hic umursamayan ilginc gercekten

Masaaa

Forum Demirbaşı
Kayıtlı Üye
İnşallah .
İnsanlar bir tuhaf cidden .
Akıllı uslu bildiğim bir tanıdık oldu . İki yetişkin kızı ile yaşıyor .
Valla hiç ev içinde maske takıp karantina uygulamayacağız . Sarıla öpüşe oturuyoruz ki ..Benden de onlara geçsin ,olsun bitsin hepimiz kurtalım diyor .
Eeee mübarek sende hafif geçen kızında ağır geçerse
Şaka mı bu ?
Kumar mı ya da

Akıl alır gibi değil .
Ya bu zihniyet kimseye söylemez ki herkese bulaşsın ben ne yaşıyorsam onlar da yaşasın da der. İnsanların cesareti mi cahilliği mi ablam veremiyorum. Ben 2 arkadaşımla kavga ettim konuşmuyorum ki bu iki arkadaşım okumuş etmiş mühendis olmuş aklı başında dediğimiz tipler diyorlar ki bunlar küresel oyun ilaçlar öldürüyor grip gibi geçecek yoksa ama verdikleri ilaç bir tuzak nasıl yaaaa maske takmıyor annesi 72 yaşında corona oldu atlattı şükür ama köye götürdüler kadını yemek verdiler yaaaaaa duyunca çıldırdım inan

Masaaa

Forum Demirbaşı
Kayıtlı Üye
Burda da kalktı sanki
Sonra 3 e düşüyor.

Herpes mi neydi
Bence tabiii

Kuzu şöyle bir araştırma yapılmış ve bu kanıya varılmış alkol ve nikotin tüketen kişilerde daha az gmzlemlenşyormuş corona nikotin ve alkolün etkisiyle yalnız şöyle hadi alkol alim sigara açim ile olmuyor yakaladıkları zaman daha da ağır geçiriyorlarmış alkol ve sigara kullananlar. Nikotin ve alkol şöyle etki ediyormuş. Bu virüs ilk bulaşı üst solunum yolunda üreterek başlıyormuş (büyük oranda geniz de) bu da alkol ve nikotin daha virüs bulaş halindeyken yok ediyormuş ama işte diğer ihtimali öldürücü olduğu yazıyordu makalede. Bak mesela görümcem aslında dışarı hiç çıkmaz çünkü oğlunun biri rahatsız solunum cihazına bağlanarak uyur yavrum doğduğundan beri o kadar dikkat eder. Fransada eşi kestane toplamaya gidiyor arkadaşıyla eve geliyor sabaha doğru görümcem baş ağrısı yaşıyor sonra biraz solunum sıkıntısı derken test yapılıyor eşi negatif kendisi pozitif. Eşinin gezdiği arkadaşı coronaymış ama işte elinde bişey yok virüsü getirip görümcem buşaştırıyor değişik birşey bu

Masaaa

Forum Demirbaşı
Kayıtlı Üye
Bu cok degisik gercekten. İki kuzenim yakalandi biri cok agrili gecirdi digerinin sadece karni bozuldu baska bisey olmadi. Bize de egtimlerde sik sik su icin diyorlar virus bogazdan cigere inmesin mide asidi onu yok eder diyorlar ne kasar dogru bilinmez tabi
Doğrudur şöyle ki virüs yağlı çeperli bir virüs iş o yüzden su sabun yeter deniliyor canım

Üst Alt