Popüler Konu Biz Bize

Arimaya

Onursal Kıdemli
Kayıtlı Üye
Selamlar
Gelemiyorum bu ara
Herkes iyi umarım .
İş çıkışı hastaneye (palyatif) geçiyoruz her gün .
Artık morfinle uyutuluyor sadece abi.

Onca şey üzerine birde istenmeyen ve abisi ile ilgili hiç bir şey söylemeye hakkı olmayan kişi ilan ettiler eşimi.
İlgilenmemekle itham ettiler .

Sanırım tek yapmadığı gidip orda yatmaktı eşimin bu süreçte .

Olsun . Biz kimse bilsin de takdir etsin diye yspmamıştık ama bu tavrın er geç hesabı sorulacak .
Şu süreç bi geçsin .
Ne kadar boş ver desekte insanin aklinda bi yerde kalbinde bi yerde takili kaliyor o sözler.bu gibi insanlara zamani gelince hadlerini bildirmek en iyisi cünkü sustukça kendilerini hakli bilecekler.dedigin gibi süreç geçsin duruma göre hareket edin

111Zeyno23

Bağımlı
Kayıtlı Üye
Ay ben evlenirken tv mi bile internetten almıştım. Bi de yoğun çalışıyordum evde durmuyom diye bütün kargolar okula geliyodu. Elektrikli süpürge ütü ocak fırın actifry bunlar hep okula gelmişti ufak tefek şeyleri saymıyorum. En son tv geleceği gün hizmetliye dedim ki bugün bana kargo gelecek kontrol edip almam lazım dersteysem de gel çağır. Geldi çağırdı indim teslim aldım. Adam döndü kibarca dedi ki hocam çok afedersiniz ama yuh ama artık yaaaaaaa :298::298:
Ahahha benim bunu 456879 zaman sonra cevaplamam olmadı ama çok güldüm ya ilahi ne yapalım internet alışveirşi böyle oluyor :45:

111Zeyno23

Bağımlı
Kayıtlı Üye
Selamlar
Gelemiyorum bu ara
Herkes iyi umarım .
İş çıkışı hastaneye (palyatif) geçiyoruz her gün .
Artık morfinle uyutuluyor sadece abi.

Onca şey üzerine birde istenmeyen ve abisi ile ilgili hiç bir şey söylemeye hakkı olmayan kişi ilan ettiler eşimi.
İlgilenmemekle itham ettiler .

Sanırım tek yapmadığı gidip orda yatmaktı eşimin bu süreçte .

Olsun . Biz kimse bilsin de takdir etsin diye yspmamıştık ama bu tavrın er geç hesabı sorulacak .
Şu süreç bi geçsin .
Ausum geçmiş olsun Rabbim şifa versin ne oldu :41:

111Zeyno23

Bağımlı
Kayıtlı Üye
Canlar öyle yoğun dönemden geçtim ki hiç gelemedim ya yeni yıl devirleri mutabakatları stok sayımları derken anca rahata erdim tabi ay devri geldi şimdi de ama olsun yılı bitirdik :38:Evde de tadilat var bir kaç haftadır nefes almıyorum desem yeridir Yiğidoyla da ekstra:293:

Ausencia

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
Yorgun hissediyoruz karı koca .
Aynaya bakıyoruz göz altlarımız çökmüş .
Gülümsüyoruz , bu da geçer diyoruz ama acıyor , acıtıyor .
Artık asla (Rabbim bilir tabii ki) konuşamayacak hale gelince abi , birden değişti eltim . Sizi sevmiyordu , son gün bile iyi anmadı kardeşini dediler .
Eşim diyor bu nasıl bir şeytanlık ,
Biz Ocak ayı boyunca burdan bursaya km lerce yol gittik geldik her gün abimle .
Dertleştik , sohbet etttik .
Sevdiği türküleri yükletti bana , dinledik yol boyu söyledik beraber .
Bana oğlum keşke o bulduğunuz şeyi görmezden gelseydiniz dedi , anadır babadır napacaksın dedi de , tek sözüm abim sana bunları niçin anlattıklar ki oldu dedi eşim .
Daha neler , yazamıyorum uzun uzun .
Elim titriyor .
Öyle günlüğe yazar gibi yazıyorum .. doldum taştım çünkü.
Kolum uyuşuyor iki gündür . Ne tutsam düşürüyorum .
Ağlıyorum durup durup ...
Melike gidiyor abisine annem üzülmüş mü abi diyor ?
Yok diyor kolunu çarpmış acımış.
Gelip kolumu öpüveriyorlar .
Gülüp geçiştiriyoruz .

Bursa tedavisi bitince yine hastaneye geçti evinin orda.
Her gün gitti eşim
Kan götürdü , ilaç götürdü . Bende gittim .
9 şubatta espriler yaptık kaynımla hastanede. Çok sıkıldım kızım dedi. Çıkmak istiyorum .
Eltimde ordaydı. Ağız yaraları için ilaç tavsiye ettim . Mesafeliyiz evet artık ama hastalık bu epey konuşuldu ilacı , durumu vs.
Eşime bir sürü şeyler sordu.
Sonra 11 şubatta hastaneyi ayağa kaldırıp çıkmak istemiş abi.
Yine eşimi aradılar , işi gücü yine bıraktı . Gitti , ellerimle eve koltuğuna bıraktım dedi . Hadi Allaha emanet ol dedik diyor ...
Sonra ertesi gün aradık .
Hiç konuşmuyor dediler.
Ertesi gün morfinleeer.
Sonra palyatif (tedavisi kesilen hastaların ölümü bekledikleri hastane bölümü) :((
Ağrıları çok diye her gün morfin verilmesini istemişler.
2-3 gün gidiyoruz geliyoruz öyle gözleri açık seni görüyor ama konuşamıyor hiç .
Ama mimiğiyle veriyor tepki.
Derken morfin dozu çoğaltılıyor .
Artık 7.gün hiç tepki yok , göz hiç açılmıyor.
Ve eltim biz gelince odayı terk ediyor ya da uzaklaşıyor sürekli.
Selam dahi almıyor .
Biz hayırdır noluyo lan bile diyemiyoruz , hastası olan insana saygıdan .
Eltimin kızları gayet sıcak . Ellerimizi tutuyor her gittiğimizde ... hep amcacım yengecim .
Büyük helal olsun .
Görümce konuşmuyor hiç bizimle
Hatta bir gün yusufta çıkmıştı , melikede ikisini de görmediler .
Yengesi omuz atıp geçti yusufa.
He dersiniz aus hastaları var.
Ziyarete gelen akrabalarla gayet konuşuyorlar , denk geliyoruz .
Kv kp eşimle konuşuyor o da sadece hastanın durumu vs .

Neyse , ne diyordum .
Hah morfin .
Bir gün kızlara dedik ki morfin azatılırsa konuşabilir yine değil mi ?
Bilmiyoruz dediler .
Dr a sorduk evet dedi , konuşur ama acıya dayanır mı ?
Kızlara dedim doya doya vedalaştınız mı kuzum ? Hani helalleşmek vs ne bileyim
Evet yenge dediler , tamam o zaman zaten bırakalım uyusun tabii dedik.

Eve vardık.
Eşimin telefonu çalışıyor . Yeğeni arıyor. Amcacımm annem sinir krizi geçiriyor , ya yengeme ya sana bi mesaj yazmış saçmalamış lütfen amca görmezden gelin o mesajı.

Okuduk mesajı , boğazıma yumruk oturdu . Eşim kim oluyormuş , onlar ne süreçler yaşamış bilmiyormuşuz , biz aklımızı kendimize saklayalımmış.
Zatenson sözlerinde de kardeşini kötülemiş hep.
Bunlar anama babama da bakmaz demiş bizim için abi.
Hasta adamın yatağında bi büyü tantanası çıkarmışız adamı üzmüşüz ( 1.si kaynım o dönem yatakta bile değildi , kızının nişanı olmuş en dinç dönemi idi 2. Biz onun kulağına gidecek hiç bir şey konuşmadık , adama duyurdu iseniz siz duyurdunuz , anlatmasaydınız bilmezdi ve 3.sü benim soracak tonlarca hesabım varken hep abim hastayken olmaz diye bekledim )

Her şey ya, her şey 2019 kasımdan bugüne iceçeği ilaçtan gideceği dr a hepsi eşime soruldu . Her an o arandı.
Gece ateşlendi kaynım 2 de 3 de amca çağrıldı.
Gitti ateşini ölçtü geldi.
Yalovaya .
Kaç kez kaç sefer Allah biliyor.
Eltimin mesajları liste olmuş
Hem bana hem eşime
Hep danışmış hep sormuş
Hep hep
Çağıracak tabii , eşimde gidecekti tabii.

Ama şimdi ?

Siz aklınızı kendinize saklayın , karışmayın . Zaten sizi istemiyordu dediler ya .
Daha şurda 1 ay önce türküler söyleyerek hastaneye giden iki kardeşe .

Noldu ya ? Kafayı yiyeceğim.
9 şubatta sonra .

Dün yine gittik.
Bu sefer kızını da çekti .
Onunla konuşmamıza da izin vermedi

Baba ile mezarlık işlerini :( konuştu eşim , elini tuttu bi abisinin yanağını okşadı döndük .

Ha ben niye gidiyorum.

Orda bir şeytan var , hala kim bilmiyorum ama orda o kötü kalpli pislik .

Eşimi yalnız bırakmam.

O kızları da çook severim . Tam onlar yaşındaydım bende annemi kaybettim .
Onlar içinde gidiyordum .
Daha pazar günü telde yenge seviyoruz seni çok dedi , dün annesi çekti koca kızı.
Hasta odası orası ya .
Kuran okuyorsunuz sabah akşam başında ya .

Allah aşkına biri desin , aus göremiyorsun ama onlarda şurda haklı ?
Sizde burda eksiksiniz.

O çirkin ve iftira dolu mesajına tek cevabım.

Peki.
Allah sabır ve hidayet versin .

Ama içim içimi yiyor . adamcağız ölüm döşeğinde , birileri ile münakaşa edecek gün mü ? Diyoruz .

Susuyoruz .

Alıntılamayın da sileyim sonra.

Aldım kahvemi içimi döktüm uzun uzun . helal edin hakkınıxı.

matematik61

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
Ya @Ausencia gerçekten ama gerçekten helal olsun ve çok çok çok sabır diliyorum. Ben senin kadar sabırlı davranamazdım hastaymış acıymış diyemezdim. O kadar kötülükler o laflar hastalık acısıyla söylenmez kalp kötülüğü bu. Bile isteye can yakmak. Ne bileyim diyecek bir şey de bulamıyorum seni okudukça kan yürüdü beynime kıpkırmızı oldum resmen. Rabbim herkese hakkettiği muameleyi versin. Elbet adalet var.

pempik

Onursal Kıdemli
Kayıtlı Üye
@Ausencia canım ya Allah sabır versin abiye de çektiklerini Rabbim günahlarına kefaret eylesin diğerlerinede hidayet eylesin yeminle mesajını ağlaya ağlaya okudum döndüm dolaştım yine okudum insan süretine bürünmüş şeytan gibiler
Olan çocuklarına oluyor

matematik61

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
Ay mesajı yazdım gittim odayı toparladım makineye çamaşır attım döndüm dolandım aklımda dolanıyor yazdıkların @Ausencia kendi kendime konuşuyorum resmen ben bile böyle olduysam siz kim bilir ne haldesiniz. Allah size bunu yaşatanların yanına koymasın.

İppeekk

Forum Demirbaşı
Kayıtlı Üye
@Ausencia ahhhh be ausum..... Rabbim onlara hidayet versin inşallah. Herkesi geçtim de o eltinin derdi ni anlayamadım. Onu da mı zehirlediler diye geldi direk aklıma.... Olur ya soğukluk şu bu muhabbeti işte. Yoksa eşi için o kadar koşmuş çaba emek sarf etmiş Bi kardeş ve eltiye sadece teşekkür edilir. Öbür taraf zaten hiç anlamıyorum oğlun ölüm döşeğinde :( ve. Sen başka şeylerle nasıl uğraşıyor sun onu bunu sağa sola çekip zehirliyor sun. Ki şu pandemi döneminde evden çıkmayan auus eşi hastaneye gidiyor hergün. Şunun bile kıymeti bilinmeli sadece bu bile olsa. Ki siz hep ilgili idiniz Allah sizden naz olsun inşallah..... İyiyi kötüyü gören RABBİM. Ona havale et. Evet çok zor bi süreç senin için. Ben olsam bilmiyorum daha farklı olurdum..sen üstüne düşenin çok çok fazlasını yaptın zaten için rahat olsun.... Onlara da Allah hidayet versin ne diyim....

Arimaya

Onursal Kıdemli
Kayıtlı Üye
Simdi bisey diycem bu eltinin de davranislari normal gelmedi bana kaynanan onada biseyler yapmis olabilir.durup duruken deli deli mesaj yazmaz insan ve sinir krizi geçirmez veya sebepsiz sizden uzaklasmaz.tek diyecegim sey uzak durun.haaa ben senin kadar da sabirli olmazdim .mübarek kadinsin vesselam.bilmiyorum kaddarim ben belki ama tek kalemde silerim o gibi insanlari.Rabbim sabir versin size .onlarada hidayet versin su mübarek günde.
@Ausencia

Üst Alt