Popüler Konu Biz Bize

matematik61

Forum Ustası
Kayıtlı Üye
Selam beybisular

İzne ayrıldım. Dün bugün okula gidecektim ama okulda vaka çıkınca riske atmayayım dedim 2 gün rapor aldım. Dün mutfağı komple temizledik kardeşimle dolapları döktük yıkadık sildik. Tüm eşyaları çektik dolapları makineleri falan sildik iyice. 6 saat kalmışım mutfakta hiç oturmadan :olamaz:

Kız kardeşim pazar günü dönecek nasipse. Her güne iş koydum o gitmeden. Etinden sütünden son güne kadar faydalancam:298:

Arabamız eskiydi sıkıntı çıkarıyordu sattık. Yenisini almak için de bi ton borç aldık ailelerden aldık acelesi yok çoğunun ama tek maaşla nasıl ödeyecez bakalım:olamaz:

Son düzenleme:

pempik

Onursal Demirbaş
Kayıtlı Üye
Selam beybisular

İzne ayrıldım. Dün bugün okula gidecektim ama okulda vaka çıkınca riske atmayayım dedim 2 gün rapor aldım. Dün mutfağı komple temizledik kardeşimle dolapları döktük yıkadık sildik. Tüm eşyaları çektik dolapları makineleri falan sildik iyice. 6 saat kalmışım mutfakta hiç oturmadan :olamaz:

Kız kardeşim pazar günü dönecek nasipse. Her güne iş koydum o gitmeden. Etinden sütünden son güne kadar faydalancam:298:

Arabamız eskiydi sıkıntı çıkarıyordu sattık. Yenisini almak için de bi ton borç aldık ailelerden aldık acelesi yok çoğunun ama tek maaşla nasıl ödeyecez bakalım:olamaz:
İyiki ayrılmişsın bernam çok okulda çıkmiş baya bu gidişle uzaktan eğitime geçilecek gibi görünüyor hayırlısı artık
Temizliği iyi etmişsin ellerinize sağlık, gönlünüze görede araba bulursunuz inşallah

Arimaya

Onursal Kıdemli
Kayıtlı Üye
Selam beybisular

Ohhh mis gibi otur kisin.cok özele girmezse 2 maasla hiç birikim yapmiyormusunuz haci siz.borçlanmayincada bisey sahibi olunmuyor ya.

matematik61

Forum Ustası
Kayıtlı Üye
Ohhh mis gibi otur kisin.cok özele girmezse 2 maasla hiç birikim yapmiyormusunuz haci siz.borçlanmayincada bisey sahibi olunmuyor ya.
Of sorma yaa. Bizim paralar köyde meeeliyo. Koyun almıştık biz kv kendine alıyodu biz de aldık ekledik o bakıyo. Ama yem fiyatları falan o kadar arttı ki sattığımızla anca kalanın yemlerini alabildik bu sene. Bundan öncesi zaten cepten yiyordu küçük almıştık onları. Yani beklediğimiz birikim ve kar olmadı. Sonra o hayvanların işi çok oluyo diye bi de küçük kamyonet aldık köye. Şimdi de kv fiyatları ucuz diye sattırmıyo. Hepsi hamileymiş doğurmadan sattırmam o zaman daha pahalıya gider diyomuş. Ben hiç bi bok anlamıyorum.

Bizim niyetimiz sürü şöyle 150bin edecek duruma geldi mi satıp ev peşinat yapmaktı. Ama o zaman 300 bin olan evler şimdi olmuş 800. Hiçbir işe yaramadı yani bizim için yorgunluğundan başka.

matematik61

Forum Ustası
Kayıtlı Üye
@Arimaya bi de bizim şu an ekstra borcumuz olmadığı için rahat yaşıyoruz hiçbir şeyi kısmadan. Şu köydeki işler yüzünden ayda en az 4bin kredi kartı geliyo 1600 de oğlanın kreşi. 1000 kira faturalar market pazar o bu derken gidiyo para. Bu kadar kısmadığımız halde yine çok şükür atıyoz kenara bişeyler. Mesela kardeşim evlenirse diye onun takısını aldım koydum.

Arabalar çok para. Bizimki eski modeldi 60 bine sattık. Binilebilir bir araba 150bin en aşağı. Biz de 120 civarı bişeyler bakıyoruz. Ona da kenara attığımız yetmiyo.

pempik

Onursal Demirbaş
Kayıtlı Üye
Of sorma yaa. Bizim paralar köyde meeeliyo. Koyun almıştık biz kv kendine alıyodu biz de aldık ekledik o bakıyo. Ama yem fiyatları falan o kadar arttı ki sattığımızla anca kalanın yemlerini alabildik bu sene. Bundan öncesi zaten cepten yiyordu küçük almıştık onları. Yani beklediğimiz birikim ve kar olmadı. Sonra o hayvanların işi çok oluyo diye bi de küçük kamyonet aldık köye. Şimdi de kv fiyatları ucuz diye sattırmıyo. Hepsi hamileymiş doğurmadan sattırmam o zaman daha pahalıya gider diyomuş. Ben hiç bi bok anlamıyorum.

Bizim niyetimiz sürü şöyle 150bin edecek duruma geldi mi satıp ev peşinat yapmaktı. Ama o zaman 300 bin olan evler şimdi olmuş 800. Hiçbir işe yaramadı yani bizim için yorgunluğundan başka.
Bernam herşey gönlüne göre olsun inşallah

D3S1R3

Onursal Üye
Kayıtlı Üye
Selam canlar, huzurlu aksamlar:295:

@D3S1R3
1 saat tok 181
2 saat tok 131 cikiyor
1 aydir hep bu araliklarda ama duzensizlik cok yok meyveyi azalttim belki haftaya farkeder
Meyve gunde tek porsiyon canisi..
Yemeklerden sonra 15 dakika evde yurumeyi dusunuyorum belki o biraz rahatlatir umudum o yonde. Yarin sabah da erkek kalkip parka gidecegim. Artik erken kalkmaya alismam lazim. Pztesi ise baslayacaksam erken kalkmam lazim. Gece uyuyamiyorum bu nasil hallolur siz ne yapiyordunuz bunun icin
Gebelik sekerinde yuruyusun faydasi olmaz maalesef. Asagida alintiladim diger mesajlarini da burada cevaplayayim. Gece hamburger, sabah kurabiyeli meyve sulu kahvalti... Cok sasirdim gorunce. Kendinden korkmuyorsan bebegini dusun canim. Kaldi ki senin yasayacagin sorun onu da direkt etkileyecek. Sartlar ne olursa olsun saglikli bir ogun yapabilmelisin. Tercihlerin o kadar yanlis ki..

Kiziyorsun belki bana surekli uyariyorum diye. Ama cok vahim sonuclari var. Lutfen nefsine biraz hakim ol. Sayili gun. “Bu sefer de yiyeyim ne olacak” yaklasimi mevcut durumunda kabul edilebilir degil. Lutfen:295:

evet çakılım ya güzel olur benimde aklımdan geçti artık ileri günlerde inşallah
evet güzel desirem her taraf sessiz sadece dalga sesleri huzur veriyor bende yürüdükçe yürüyesim geliyor, artık sadece haftasonu gelebiliyorum eşim evde oldukça onun dışında haftaiçi okul yolu bana yetiyor

Pazartesi mi başlayacan işe Çakıl
O bile yeter. Kendini dinlersin. Ne guzel bir ortam&manzara:37:
Tek sebep eriniyoruuummmmmm:olamaz::67:
Baslayamiyorsundur. Tv izlemiyor musun hic? Dene bak yarin. Spordu dakikaydi kiloydu dusunmeden. Sadece kalk tv karsisinda hareket et. Spora degil izledigin programa odaklan. Ilk seferi atlatirsan, gerisi gelir:37:
karantina dan dolayı beklemede şuan kuzum yaaa. Nasipse 15 inde bitiyor karantina ve o gün hemen tapuyu halletmeye çalışacak inşallah eşim. Sonra da hafta sonuna taşınırım inşallah.

Teşekkürler Pirayecimmmm :kf111:
Oo yarin:37: Hadi insallah. Hayirlisiyla Allah tamamina erdirsin.
Biz deli gibi ev arıyoruz . Çok stresli bir şey. Evler aşırı pahalı, düzgün olan şıp diye satılıyor, çok şaşkın durumdayız . Kızlar yardım edin karar vermeme . Nerelerde ev bakacağız bilemiyorum . Şöyle ki: bizim kredimiz 280.000’e kadar çıktı ama bu fiyat bizi çok zorlar . 40 sene ödeme olacak sonuçta . Şehir içinde apartman düzgün semtte ferah falan bu fiyata bulmak zor. Burası da iki yakada olan bir şehir. Karşı taraf evlerin olduğu , mesela 240.000’e falan Bahçeli ev bulabileceğimiz yerler var ama semtler şöyle : semt merkezleri çok kötü , eski püskü mahalleler ama semt kenarlarında müstakil evlerin olduğu bölgeler var. Sorun ulaşım. Tren var ama trene yakın yerler kötü , uzak bölgeler müstakil ev olan bölgeler . Araba desen trafik sorunu var . Çoluk çocuk olunca basıl olur bilemiyorum . Ya da bu tarafta yine biraz şehir dışında ama nezih mahallelerde apartman dairesi olabilir . Buradan müstakil ev almaya bütçemiz yetmiyor . Bazı müstakil evler buldu ama çok eski evler . Ne yapalım sizce , siz olsanız ne yapardınız?
Cok stresli bir durum. Ben tercihimi evden yana kullanirdim. Durumlar malum. Simdilik oturayim ileride degistiririm mantigi sadece hayalde kalabiliyor. Eger her turlu ulasim sorunu olacaksa bari temiz icime sinen bir ev olsun diye dusunurdum:kf19:

Oğlum çok değişti umuyorum ki karantinadan olsun umuyorum....... Yoksa bizi pedagog paklayabilir... Yada beni psikolog...
Cocuklarin hepsi ayni maalesef. Sosyallesiyorlar guya onda da bin tane kural, surekli uyari. Sonumuz nasil olacak kestiremiyorum..

Nasılsınız canımsularrrrr
Bizim paylasimlari okuyorsundur arada. Asil sen nasilsin?:37:
Selam beybisular

@Arimaya bi de bizim şu an ekstra borcumuz olmadığı için rahat yaşıyoruz hiçbir şeyi kısmadan. Şu köydeki işler yüzünden ayda en az 4bin kredi kartı geliyo 1600 de oğlanın kreşi. 1000 kira faturalar market pazar o bu derken gidiyo para. Bu kadar kısmadığımız halde yine çok şükür atıyoz kenara bişeyler. Mesela kardeşim evlenirse diye onun takısını aldım koydum.

Arabalar çok para. Bizimki eski modeldi 60 bine sattık. Binilebilir bir araba 150bin en aşağı. Biz de 120 civarı bişeyler bakıyoruz. Ona da kenara attığımız yetmiyo.
Allah kolaylik versin canim. Umarim uygun bir araba bulursunuz. Birikiminizin erimesine uzuldum. Umarim en azindan ana parayi geri alabilirsiniz.

Biz de birikimdeyiz, sizinle ayni konu; araba degisimi. Fiyatlar da malum. Uzunca bir sure birikim yapacak gibi gorunuyoruz:38:

Çakıl

86.6/89.2/88.5
Kayıtlı Üye
Selam canlar, huzurlu aksamlar:295:

Meyve gunde tek porsiyon canisi..

Gebelik sekerinde yuruyusun faydasi olmaz maalesef. Asagida alintiladim diger mesajlarini da burada cevaplayayim. Gece hamburger, sabah kurabiyeli meyve sulu kahvalti... Cok sasirdim gorunce. Kendinden korkmuyorsan bebegini dusun canim. Kaldi ki senin yasayacagin sorun onu da direkt etkileyecek. Sartlar ne olursa olsun saglikli bir ogun yapabilmelisin. Tercihlerin o kadar yanlis ki..

Kiziyorsun belki bana surekli uyariyorum diye. Ama cok vahim sonuclari var. Lutfen nefsine biraz hakim ol. Sayili gun. “Bu sefer de yiyeyim ne olacak” yaklasimi mevcut durumunda kabul edilebilir degil. Lutfen:295:

O bile yeter. Kendini dinlersin. Ne guzel bir ortam&manzara:37:

Baslayamiyorsundur. Tv izlemiyor musun hic? Dene bak yarin. Spordu dakikaydi kiloydu dusunmeden. Sadece kalk tv karsisinda hareket et. Spora degil izledigin programa odaklan. Ilk seferi atlatirsan, gerisi gelir:37:

Oo yarin:37: Hadi insallah. Hayirlisiyla Allah tamamina erdirsin.

Cok stresli bir durum. Ben tercihimi evden yana kullanirdim. Durumlar malum. Simdilik oturayim ileride degistiririm mantigi sadece hayalde kalabiliyor. Eger her turlu ulasim sorunu olacaksa bari temiz icime sinen bir ev olsun diye dusunurdum:kf19:

Cocuklarin hepsi ayni maalesef. Sosyallesiyorlar guya onda da bin tane kural, surekli uyari. Sonumuz nasil olacak kestiremiyorum..

Bizim paylasimlari okuyorsundur arada. Asil sen nasilsin?:37:

Allah kolaylik versin canim. Umarim uygun bir araba bulursunuz. Birikiminizin erimesine uzuldum. Umarim en azindan ana parayi geri alabilirsiniz.

Biz de birikimdeyiz, sizinle ayni konu; araba degisimi. Fiyatlar da malum. Uzunca bir sure birikim yapacak gibi gorunuyoruz:38:
Yom kizmiyorum bugun kotu beslenme ile sekrim hep dusuk cikti. Doktorla da konustum dalgalanma cok fazla dedi. Yarin iyice sekeri kisiyoruź 10 gun boyunca ve daha sik olcum yapacagim. 180ustune cikmadigi icin dietle cozeriz diye dusunuyor. Umarim dogrudur. Sadece yillardir cok sıkılmaya basladim surekli dikkat etmekten. Belkide iyice bunaldim 2 gundur cok zorlaniyorum ne motivasyonum var ne de istek bebek bile bunu suan saglamadi. Ciddiyetin farkindayim doktor erken dogumdan korkuyor. Sadece daha kolay bir hamileligim olsun isterdim. Ustumde bi kopma var herseyden.beslenmenin bu kadar sorun olmasindan da sıkıldim ve bu haleyken soylenen seyleri duyamiyorum sanki bi kalkan olustu duymami engelliyor. Ciđdi anlamda yeter diye bagirasim geliyor umarim gecici bir ruh halidir degilse zor gunler beni bekliyor demektir.

Arimaya

Onursal Kıdemli
Kayıtlı Üye

Annemelere önceden beri derim hep ve parasi olan herkese önerdiğim sey arsa almak baska bisey degil.her yer hersey öyle ilerliyor ki bi bakmissin aldigin boş arsalarin yanina ev yapilmaya basliyor anlamiyorsun.ve hooppp senih arsana 5 6 ev karsiligi alip bine dikiyorlar.cok getirisi var.bizim iki sokak asagida arsa vardi satilik yaziyordu 2 sene öncesi .esime illa bi ara sor ne diyor diye .250 bin istedi .biz tabi 2 sene öncesi oooo dedik. aklimizda o an arabayi satmakta geçmedi arabayi satmak aklima gelse satar birikimi koyar alirdim .suan iki üç katina çikti çünkü.türkler yurt disindan gelip sirf arsa alip alip gidiyorlar.evet araba fiyatlari da cok uçtu. biz 60 bine sattik ama suan aynisini 120 bine anca aliriz.hersey ikiye üce katladi.market fiyatlari kira fiyatlari ev araba hersey hersey çok pahali.ins gönlünüzce bulursunuz.

Üst Alt