Popüler Konu Biz Bize

Arimaya

Onursal Kıdemli
Kayıtlı Üye
O degil de benim sevdigim bisküviyi 2.75 aliyordum sonra 3.25 oldu sonra 3.75 geçen gittim 4.50 olmus yani bisküviden pay biçin geriye kalan herşeye nasil zam geliyor.tabi 4.50 almadan çiktim

Arimaya

Onursal Kıdemli
Kayıtlı Üye
Selam canlar, huzurlu aksamlar:295:

Meyve gunde tek porsiyon canisi..

Gebelik sekerinde yuruyusun faydasi olmaz maalesef. Asagida alintiladim diger mesajlarini da burada cevaplayayim. Gece hamburger, sabah kurabiyeli meyve sulu kahvalti... Cok sasirdim gorunce. Kendinden korkmuyorsan bebegini dusun canim. Kaldi ki senin yasayacagin sorun onu da direkt etkileyecek. Sartlar ne olursa olsun saglikli bir ogun yapabilmelisin. Tercihlerin o kadar yanlis ki..

Kiziyorsun belki bana surekli uyariyorum diye. Ama cok vahim sonuclari var. Lutfen nefsine biraz hakim ol. Sayili gun. “Bu sefer de yiyeyim ne olacak” yaklasimi mevcut durumunda kabul edilebilir degil. Lutfen:295:

O bile yeter. Kendini dinlersin. Ne guzel bir ortam&manzara:37:

Baslayamiyorsundur. Tv izlemiyor musun hic? Dene bak yarin. Spordu dakikaydi kiloydu dusunmeden. Sadece kalk tv karsisinda hareket et. Spora degil izledigin programa odaklan. Ilk seferi atlatirsan, gerisi gelir:37:

Oo yarin:37: Hadi insallah. Hayirlisiyla Allah tamamina erdirsin.

Cok stresli bir durum. Ben tercihimi evden yana kullanirdim. Durumlar malum. Simdilik oturayim ileride degistiririm mantigi sadece hayalde kalabiliyor. Eger her turlu ulasim sorunu olacaksa bari temiz icime sinen bir ev olsun diye dusunurdum:kf19:

Cocuklarin hepsi ayni maalesef. Sosyallesiyorlar guya onda da bin tane kural, surekli uyari. Sonumuz nasil olacak kestiremiyorum..

Bizim paylasimlari okuyorsundur arada. Asil sen nasilsin?:37:

Allah kolaylik versin canim. Umarim uygun bir araba bulursunuz. Birikiminizin erimesine uzuldum. Umarim en azindan ana parayi geri alabilirsiniz.

Biz de birikimdeyiz, sizinle ayni konu; araba degisimi. Fiyatlar da malum. Uzunca bir sure birikim yapacak gibi gorunuyoruz:38:
Hafta sonu annemlere salça kaynatmak için gidicem bi geleyim spora basliycam ins.

Arimaya

Onursal Kıdemli
Kayıtlı Üye
Esim yillik iznini kullanamiyor iki katip çalisiyorlardi adam istifa etti diger yerlerde de katip yok vermiyorlar.2 kisi karantinadaymis 2 kisinin tayini çikti 1 kisi istifa etti 5 kisi müdür oldu derken esim surati bes karis gidip geliyor ise..izin alsaydi bi 2 hafta izmire gitme planimiz vardi 2018 de gitmistik taa.

floweroflife

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
Of sorma yaa. Bizim paralar köyde meeeliyo. Koyun almıştık biz kv kendine alıyodu biz de aldık ekledik o bakıyo. Ama yem fiyatları falan o kadar arttı ki sattığımızla anca kalanın yemlerini alabildik bu sene. Bundan öncesi zaten cepten yiyordu küçük almıştık onları. Yani beklediğimiz birikim ve kar olmadı. Sonra o hayvanların işi çok oluyo diye bi de küçük kamyonet aldık köye. Şimdi de kv fiyatları ucuz diye sattırmıyo. Hepsi hamileymiş doğurmadan sattırmam o zaman daha pahalıya gider diyomuş. Ben hiç bi bok anlamıyorum.

Bizim niyetimiz sürü şöyle 150bin edecek duruma geldi mi satıp ev peşinat yapmaktı. Ama o zaman 300 bin olan evler şimdi olmuş 800. Hiçbir işe yaramadı yani bizim için yorgunluğundan başka.
Üzüldüm birikimin erimesine, aslında çok mantıklı bir işmiş ama yem vs. fiyatların bu kadar artmasını kimse hesaba katamadı sanırım. En azından ana paranızı kurtarın.

floweroflife

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
Selam canlar, huzurlu aksamlar:295:

Meyve gunde tek porsiyon canisi..

Gebelik sekerinde yuruyusun faydasi olmaz maalesef. Asagida alintiladim diger mesajlarini da burada cevaplayayim. Gece hamburger, sabah kurabiyeli meyve sulu kahvalti... Cok sasirdim gorunce. Kendinden korkmuyorsan bebegini dusun canim. Kaldi ki senin yasayacagin sorun onu da direkt etkileyecek. Sartlar ne olursa olsun saglikli bir ogun yapabilmelisin. Tercihlerin o kadar yanlis ki..

Kiziyorsun belki bana surekli uyariyorum diye. Ama cok vahim sonuclari var. Lutfen nefsine biraz hakim ol. Sayili gun. “Bu sefer de yiyeyim ne olacak” yaklasimi mevcut durumunda kabul edilebilir degil. Lutfen:295:

O bile yeter. Kendini dinlersin. Ne guzel bir ortam&manzara:37:

Baslayamiyorsundur. Tv izlemiyor musun hic? Dene bak yarin. Spordu dakikaydi kiloydu dusunmeden. Sadece kalk tv karsisinda hareket et. Spora degil izledigin programa odaklan. Ilk seferi atlatirsan, gerisi gelir:37:

Oo yarin:37: Hadi insallah. Hayirlisiyla Allah tamamina erdirsin.

Cok stresli bir durum. Ben tercihimi evden yana kullanirdim. Durumlar malum. Simdilik oturayim ileride degistiririm mantigi sadece hayalde kalabiliyor. Eger her turlu ulasim sorunu olacaksa bari temiz icime sinen bir ev olsun diye dusunurdum:kf19:

Cocuklarin hepsi ayni maalesef. Sosyallesiyorlar guya onda da bin tane kural, surekli uyari. Sonumuz nasil olacak kestiremiyorum..

Bizim paylasimlari okuyorsundur arada. Asil sen nasilsin?:37:

Allah kolaylik versin canim. Umarim uygun bir araba bulursunuz. Birikiminizin erimesine uzuldum. Umarim en azindan ana parayi geri alabilirsiniz.

Biz de birikimdeyiz, sizinle ayni konu; araba degisimi. Fiyatlar da malum. Uzunca bir sure birikim yapacak gibi gorunuyoruz:38:
Di mi bende de aynı fikir ağır basmaya başladı. Madem merkezde değil bari ev olsun, bahçesi olsun. Biz bir ev kaçırdık, o hala aklımda o kadar üzüldüm ki :( neyse kısmet değilmiş diyorum ama çok çok üzüldüm :( ben de ev değiştirme fikri ile ev almak istemiyorum , çok ekstrem bir durum olmazsa değiştirmeyiz gibi. Bir daha bu süreci yaşamak istemiyorum açıkçası.

Son düzenleme:

floweroflife

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
Annemelere önceden beri derim hep ve parasi olan herkese önerdiğim sey arsa almak baska bisey degil.her yer hersey öyle ilerliyor ki bi bakmissin aldigin boş arsalarin yanina ev yapilmaya basliyor anlamiyorsun.ve hooppp senih arsana 5 6 ev karsiligi alip bine dikiyorlar.cok getirisi var.bizim iki sokak asagida arsa vardi satilik yaziyordu 2 sene öncesi .esime illa bi ara sor ne diyor diye .250 bin istedi .biz tabi 2 sene öncesi oooo dedik. aklimizda o an arabayi satmakta geçmedi arabayi satmak aklima gelse satar birikimi koyar alirdim .suan iki üç katina çikti çünkü.türkler yurt disindan gelip sirf arsa alip alip gidiyorlar.evet araba fiyatlari da cok uçtu. biz 60 bine sattik ama suan aynisini 120 bine anca aliriz.hersey ikiye üce katladi.market fiyatlari kira fiyatlari ev araba hersey hersey çok pahali.ins gönlünüzce bulursunuz.
Biz bile düşündük oradan arsa almayı jejeee. Neyse önce bir ev alabilsek :(

floweroflife

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
Esim yillik iznini kullanamiyor iki katip çalisiyorlardi adam istifa etti diger yerlerde de katip yok vermiyorlar.2 kisi karantinadaymis 2 kisinin tayini çikti 1 kisi istifa etti 5 kisi müdür oldu derken esim surati bes karis gidip geliyor ise..izin alsaydi bi 2 hafta izmire gitme planimiz vardi 2018 de gitmistik taa.
Ya kötü olmuş, e eşinin suçu mu bu yani , madem öyle bir yolunu bulsunlar , çalışanın tatilini vermemek ne demek ya :286:

floweroflife

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
Ben gece gece uyuyamadım. Uykum kaçtı , içimde bir sıkıntı var, hayırdır inşallah

Üst Alt