Bu yöntemleri kullanarak ağız kokusundan kurtulun

beste

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Nis 2020
Mesajlar
12
Bu yöntemleri kullanarak ağız kokusundan kurtulun

Herkesin zaman zaman ağız kokusu sorunu vardır. Ağızda oluşan sağlık sorunları ağız kokusuna neden olabilir ancak basit bir yemek nedeniyle de bu sorunu yaşayabilirsiniz.

Her gün bir diş sarımsak yemeseniz bile, öngörülemeyen bir ağız kokusu bazen önemli bir görüşmeyi veya randevuyu bozabilir.

Acil bir durumdaysanız ve sakız yemiyorsanız ne yapabilirsiniz? Bu tür utanç verici durumlardan kolayca kurtulmanız için oluşturduğumuz yöntemlerin keyfini çıkarın.

1480


Ağız kokusunu nasıl önleyebilirsin?


Beste ağız kokusundan kurtulmanız için 5 yol buldu ve bu yazıyı okuduktan sonra ağız kokusu alırsanız önleyeceğinizi garanti ediyoruz .

Nefesimiz neden kötü kokuyor?

Ağız kokusu, ağızda biriken bakterilerden kaynaklanır. Ne yazık ki, bazı kötü alışkanlıklarınız olduğunda, bu bakterilerin işlerini yapmalarını oldukça kolaylaştırırsınız.

Ağız hijyeninize ne kadar dikkat ettiğinizi düşünün ve sizin için listelemek üzere olduğumuz kötü alışkanlıklardan veya sağlık sorunlarından herhangi birine sahip olup olmadığınızı görün.

Ağız hijyeninizi iyileştirmek için neler yapabileceğinize dair bazı içerikler yayınladık. İsterseniz içeriğimizi de okuyabilirsiniz. Daha fazla kükürt içeren yiyecekler tüketirseniz,

  • Sigara içiyorsanız veya alkol içiyorsanız
  • Dişlerinizi gerektiği kadar sık fırçalamıyorsanız,
  • Dişeti hastalığınız varsa
  • Stres ve kaygı katsayınız yüksekse,
  • Ağzınızda enfeksiyon varsa
  • Diş çürüğünüz varsa,

Sağlık sorunu olarak kabul edilen sorunlar için diş hekiminizle görüşün ve düzenli olarak ziyaret ettiğinizden emin olun. Diğer kötü alışkanlıkları azaltmaya çalışın ve size verdiğimiz tavsiyelere uyun.
 
Üst Alt