Cilt Bakım Serumu NEDİR? NE İŞE YARAR?

Ayynur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
13
Cilt Bakım Serumu NEDİR? NE İŞE YARAR?

Serum cilt temizlendikten anında sonra ve başka cilt bakım mamülleri uygulanmadan evvelce sarfedilen, yoğun ve kuvvetli faktör maddelerin cilt doğrultusundan daha basit emilmesini sağlamak üzere oluşturulmuş bir formüle sahip olan cilt bakım mamüllerinin genel adıdır. Cilt bakım serumları yüksek oranda kuvvetli faktör maddeleri bulundururlar ve bu maddeleri cilt amacıylae taşıyabilecek kalitede olabilmek amacıyla sıvı formdadırlar. Bu sayede serumlar özel bir cilt sorununun çözümünü amaçlayan tesirli vasıtalar olarak kullanılabilirler. Genellikle yoğun nemlendirici, kırışıklık giderici ve leke sorunları amacıyla hazırlanan bir çok serum kullanıcılar doğrultusundan memnuniyetle kullanılmakta. Genellikle yoğun nemlendirme, anti-age bakım ve leke sorunlarınde serumlar mühim bir yer tutmakta.

1022Serum nemlendirici midir?

Hem hayır hem evet. Serumlar hyaluronik asit ve seramidler gibi nemlendirme özelliği çok yüksek faktör maddeler içerebilir. Fakat bu özellik kendi başına geleneksel nemlendiriciler gibi faaliyet göstermez. Nemlendirici losyonlar ve kremler hem daha yoğun hem de bariyer oluşturucu özellikleri vasıtası ile nemi cilde hapsetme özelliği gösterirler. Ama unutmamalısınız ki, temizleme ardından yapılan serum tek başına bakımınızı tamamlamaz. Serum üzerine uygulayacağınız, nemlendirici ya da anti-age ya da leke kremleri gibi tamamlayıcı cilt bakım ürünü ile birlikte hem nemlendirme hem de amaca yönelik bakım tesirleri kat kat artacaktır. Yani cilt bakım serumları başka bakım mamülleri ile birlikte sinerjik tesir gösterirler.

Serumlar hangi sık sık kullanılır?

Serumlar fazlalıkla günde 1 ya da 2 kez uygulanır. Kullandığınız serumun kalitesi ya da cilt probleminizin şiddeti program sıklığını değiştirir. En doğru kullanım biçimi amacıyla ambalajın üzerindeki kullanım bilgilerini kesinlikle okuyun. Eğer bu bilgiye ulaşamıyorsanız fazlası cilt bakım serumu günde 1 kez uygulandığında ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Serumlar ile cilt bakım yağları (face oils) arasındaki fark nedir?

Aslında serumları fazlası su bazlıdır ve ufak moleküllü faktör maddeler bulundururlar. Bu amaçla de serum programsından sonra üzerine örtücü tesir gösterecek ikincil bir bakım ürünü uygulanınca faaliyetleri artar. Serum tüketimi yaygınlaştıkça birtakım markalar yüz bakımı yağlarını (face oils) serum olarak adlandırmaya başladılar. Oysa cilt bakım yağlarının fazlası serum olarak nitelendirilemez. Yağ bazlı bu mamüller su bazlı kremlerin altına uygulanamaz. Fakat birtakım bakım yağları günlük bakım mamüllerinizin içerisine eklenerek bakım rutininizi güçlendirmeye katkı sağlayabilir.

Cilt Serumu fiyatları namacıyla daha yüksek?

Evet, serum fiyatlar genellikle başka cilt bakım mamüllerinden daha yüksektir. Fakat bu fiyatın daha konsantre faktör madde ve faaliyeti çoğaltıcı özel sistemler kullanılması neticesi meydana çıktığını unutmamalısınız. Satın aldığınız serumun kalitesine güveniyorsanız ödediğiniz ücretin karşılığını alacağınızdan emin olun. Fiyat içeriğe göre değişir bunu unutmamalısınız. Basit içeriklere yalnızca markaları yüzünden yüksek bedeller ödemeyin.

Cilt bakım serumları hangi faktör maddeleri içerir?

Cilt bakım serumları su ya da yağ bazlı olmalarına göre bir çok değişik faktör maddeyi bir arada barındırabilir. En sık sarfedilen faktör maddeler, Hyaluronik asit, C Vitamini, Retinol, E vitamini, Resveratrol, Ferulic asit gibi maddeler yanında, bir çok bitkisel extreler, Beta Glucan, detaylı bitki yağları serumların formülünde yer alır.

ÖZETLE:
Sadece cilt bakım kremi kullanmak, yeterli olmayabiliyor. Çok daha yoğun bir bakım yayınlayan serum ve başka konsantre mamüller, istek ettiğiniz tesiri çok daha süratli şekilde elde etmenizi sağlıyor. Estee Lauder Advanced Night Repair, genç görünen parlak bir cilt amacıyla kuvvetli formüle sahip yenileyici ve onarıcı gece serumları arasında yer alıyor. Nemlendiriciden evvelce temiz cilde yapılan ürünü, cilt bakım rutininize dahil ederek ilk yaşlanma belirtilerinden cildinizi koruyabilirsiniz.

Sadece ilk kırışıklık belirtilerinde değil, yıpranmış ve yorgun ciltlerde de serum formundaki mamüller mucizeler yaratıyor. Dermatolog ve estetik bilimcilerin ortak çalışması olan MBR Beta Enzyme, cildin yenilenme sürecine katkıda bulunuyor, yetişkin ciltlerin çok daha sıhhatli görünmesine destek oluyor. Yaşlanma karşıtı mamüllere günlük bakımınızda yer sunarak cildinizi tekrar canlandırabilirsiniz.
 
Üst Alt