Cilt Bakımı

Ayynur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
13
CİLT BAKIMI

Her an ve her yerde mükemmel görünmek amacıyla cildinizin gereksinimlerine yanıt veren mamüllerle cilt bakımı gerçekleştirmek şart! Dünyanın dört bir yanındaki güzellik tutkunlarından tam not alan cilt bakım mamülleri, kadınlarla buluşuyor.

1023Cildinizi yakından tanımak, doğru cilt bakım mamülleri ve tekniklerini kullanmanız amacıyla son derece önemli. Kusursuz görünmek amacıyla yalnızca makyaj malzemelerine özen göstermek yeterli olmuyor. Günlük cilt bakımı, yalnızca makyajınızın daha güzel duracağı mükemmel bir cilde kavuşmanızı sağlamıyor, günün her anı güzelliğinizle ışıldamanıza da yardımcı oluyor. Cildinizin greksinimlerini karşılayan mamüller, yaşlanma sürecini denetim altına almanıza yardım ederek ileriki amacıyla yatırım yapmanızı da sağlıyor.


Cilt Bakımı amacıyla Özel Setler

Her cildin gereksinimi değişik. Cildinizi yalnızca kuru, normal, yağlı ya da karma olmasına göre değerlendirmeniz son derece yanlış. Yaşınız ve cilt bakımından beklentiniz seçeceğiniz bakım ürününü ve cilt bakımı sürecinizi kökten etkiliyor. Chanel, Estee Lauder, Clarins, Dior ve Shiseido gibi dünyaca ünlü markalar, hazırladıkları özel cilt bakım seti çeşitleriyle cildinizin gereksinim duyduğu özeni kolay bir şekilde sunuyor. Yaş grubunuz, cilt tipiniz, beklentileriniz ve greksinimleriniz tarafında seçeceğiniz cilt bakım seti, cildinizin günlük bakımı amacıyla gereken mamülleri barındırıyor. Dilediğiniz taktirde haftalık rutininize ekleyebileceğiniz ekstra bakım mamülleriyle set zenginleştirilebiliyor. Cilt bakım mamülleri ve fiyatları, cildinizin gereksinimleri tarafında değişkenlik gösteriyor. Çoğu markanın tanıttığı cilt bakım setleri, mamülleri tek tek almaktan çok daha ekonomik bir seçim oluyor.

1024


Derinlemesine Temizlenmiş Bir Cilt

Cilt bakım rutini, cilt hijyenikliğiyle başlıyor. Cildinizi temizlerken cildinizin natural nemini korumayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Köpük, krem ya da jel gibi değişik yapı ve formüllerde yayılan temizleyiciler, cildinizin gereksinimlerine tam yanıt veren bir temizlik yapmanızı kolaylaştırıyor. Cilt hijyenikliği ve bakımı, sabahları cildinizi makyaja hazırlamanıza ve akşamları da makyaj kalıntılarını cildinizden uzaklaştırmanıza imkân tanıyor. Derinlemesine temizlenmiş bir cilt, sarfedilen serum ve nemlendirici gibi bakım mamüllerinin tesirlerini çok daha süratli deneyimlemenize imkân tanıyor. Kir ve makyaj artıklarının gözeneklerinizi tıkamasının önüne geçerek çok daha pürüzsüz ve sıhhatli bir cilde sahip olmanıza yardım ediyor. Cildinizin özel ilgiye gereksinimi varsa MBR ve Dr+Jart gibi dermokozmetik markalarının temizleyici ve başka bakım mamülleri, profesyonel cilt bakımı etkileri yakalamanıza imkân tanıyor.


Sıkılaşmış Gözenekler

Tonik çeşitleri, yalnızca kalan kir ve makyaj artıklarını temizlemeye ve gözenekleri temizlemeye yaramıyor. Cildinizi yeri geldiği zaman yatıştırıyor, cildinize ön bir nemlendirme yapıyor ya da daha sıkı bir cilde kavuşmanıza yardım ediyor. Sonrasında ferah bir his bırakan tonik çeşitleri, cildinizdeki lüzumsuz parlamayı denetim etmenize imkân tanıyor, nemini düzenliyor ya da tazelenmesini sağlıyor. Bir pamuk ya da elinizin ısısıyla uygulayabileceğiniz tonikler, cilt bakım rutininin vazgeçilmez mamülleri arasında geliyor. La Mer ve La Praire gibi lüks cilt bakım markalarının mamülleri, cildinizde hoş bir his ve koku da bırakıyor.

1025


Mucize İçeriklere Sahip Nemlendiriciler

Cilt tipiniz her ne olursa olsun, nemlendirme aşamasını atlamamanız gerekiyor. Mucizevi bitki özlerinden kıymetli yağlara kadar değişik bileşenleri barındıran çoğu nemlendirici krem çeşidi bulunuyor. Cildinizin nemini güvenliğini sağlamak adına temizleme ve tonikleme işleminin anında sonrasında cildinizi nemlendirmeniz öneriliyor.


Özel formüllere sahip cilt bakım kremleri, yalnızca cildinizi nemlendirmekle kalmıyor, cildinizin gereksinimleri amacıyla çoğu yararlı bileşeni de barındırıyor. Cildinizin nem dengesini bulmasına yardım ediyor, yatıştırıyor, kolajenle destek veriyor ya da besliyor. Antioksidan formülüyle öne çıkan Estee Lauder DayWay, ilk yaşlanma belirtilerine karşı savaşan mamüller arasında yer alıyor. Zengin içeriği cildi etkili bir şekilde nemlendiriyor ve besliyor, cildin çok daha canlı ve pürüzsüz görünmesine yardım ediyor.


Özel Bakım Serumları

Sadece cilt bakım kremi kullanmak, yeterli olmayabiliyor. Çok daha yoğun bir bakım yayınlayan serum ve başka konsantre mamüller, istek ettiğiniz tesiri çok daha süratli şekilde elde etmenizi sağlıyor. Estee Lauder Advanced Night Repair, genç görünen parlak bir cilt amacıyla kuvvetli formüle sahip yenileyici ve onarıcı gece serumları arasında yer alıyor. Nemlendiriciden evvelce temiz cilde yapılan ürünü, cilt bakım rutininize dahil ederek ilk yaşlanma belirtilerinden cildinizi koruyabilirsiniz.

1026


Sadece ilk kırışıklık belirtilerinde değil, yıpranmış ve yorgun ciltlerde de serum formundaki mamüller mucizeler yaratıyor. Dermatolog ve estetik bilimcilerin ortak çalışması olan MBR Beta Enzyme, cildin yenilenme sürecine katkıda bulunuyor, yetişkin ciltlerin çok daha sıhhatli görünmesine destek oluyor. Yaşlanma karşıtı mamüllere günlük bakımınızda yer sunarak cildinizi tekrar canlandırabilirsiniz.


Peeling ve Bakım Maskeleri

Sağlıkla ışıldayan bir cilt amacıyla günlük bakım yetersiz olabiliyor. Cildinizi ölü derilerden arındıran peeling mamüllerinin yanı sıra derinlemesine temizleyen ya da nemlendiren maskeler, haftalık cilt bakım rutininin vazgeçilmezleri arasında. Günlük cilt bakımına kıyasla daha yoğun formda mamüllerin yer aldığı peeling ve bakım maskeleri, çok daha yumUşak ve bakımlı bir cilde kavuşmanızı sağlıyor.


Cildinizin gereksinimi her ne olursa olsun. Cildinizin sağlıkla ışıldamasını gerçekleştiren cilt bakım mamülleri arasından seçim yapabilir, güzelliğinizle göz kamaştırabilirsiniz.
 
Üst Alt