Cilt Beyazlatan Zerdeçal Maskesi

cansualtun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Zerdeçal Maskesinin Faydaları
Zerdeçal, yoğurt ve bal karışımı ile uygulanan zerdeçal maskesi cildiniz amacıyla natural bir nemlendiricidir.

1299

Ciltteki yara ve lekelerin iyileşmesini sağlar.
Yaşlılık kırışıklıklarının oluşmasını yavaşlatır.
Cildi beyazlatır ve parlatır.
Kuru ciltleri nemlendirir.
Sivilce ve akne oluşmasını engeller.
Zerdeçal maskesi hazırlarken yapmış olduğunuz karışımın rastgele bir kumaşa ilişki etmemesine ilgi ediniz. Leke bıraktığı amacıyla kağıt havlu kullanmanız daha yararlı olacaktır. Ciltte meydana gelen sarı lekeler amacıyla ise korkmanıza lüzum yok. Kısa bir vakit amacıylade kendi kendine geçecektir.

Cilt Beyazlatan Zerdeçal Maskesi
1300

Malzemeler:

1 çay kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı bal
2 çorba kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı bal
Cildi cok yağlı olanlar içerisine 1-2 damla limon katabilir
Cildi cok kuru olanlar ise karışımın içerisine 1-2 tatlı kaşığı zeytinyağı ya da badem yağı ekleyebilirler.
Hazırlanışı:

Zerdeçal ve balı bir kaba alınarak macun kıvamına getirilene kadar karıştırılır. İçerisine yoğurdu yavaşça ekleyip eklerken karıştırmaya devam edilir. Macun kıvamına gelen karışım cilde başka maskeler gibi göz ve dudaklardan uzak tutacak şekilde sürülür. Maske ciltte 20 dakika bekletildikten sonra su ile yüz yıkanarak temizlenir.

mügealici

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler çok güzel oldu fakat yaptıktan sonra gül suyu ile cildinizi temizlemenizi öneririm:kalpler:

mervesolmaz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
bende yaptım ve sarılık kaldı tekrardan okudum ve sizin mesajınızı okudum tüm sarılık gitti

Üst Alt