Covid Döneminde El ve Ev Temizliğinin Önemi

Yağmur Arı

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Herkese merhaba, sürekli insanlarla iletişim halinde kalarak çalışmak zorunda olanlardan biriyim. Bu süreci evde atlatamayanlar olarak bizim ekstra dikkat etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Bu zor dönemde herkes temizliğe daha çok önem vermeye başladı. Ben hala yakalanmadım umarım yakalanmam :) bu süreçte ellerimdeki mikropları arındırmaya, dışarıdan eve geldiğimde kıyafetlerimi hemen yıkamaya gibi birçok detaya dikkat ettim. Kısaca bize söylenen her kurala uymaya çalıştım. Çevremdeki bazı kişiler sadece dezenfektan kullanarak bu süreci atlatmaya çalışıyor. Sadece dezenfektan kullandığımda içim rahat etmiyor ve büyük bir titizlikle önce ellerimi yıkayarak sonra dezenfekte ediyorum. Ya da sadece doğal sabun ile ellerimi yıkıyorum. Çünkü ellerim artık tahriş olmaya başladı :) Tabii ki bu süreçte sadece el değil ev temizliği de çok önemli bence. Bunu çok abartmadan yapıyorum :) dışarıdan geldiğimde öncelikle kıyafetleri hemen makineye atıyor ve yıkıyorum. İşten fırsat bulabildiğim kadar dışarıdan eve mikrop taşımamak için, sık sık ev temizliği yapıyorum. En azından kullandığım doğal temizlik ürünleri ile içimi biraz rahatlatmaya yardımcı oluyorum. Peki sizce hijyen için bunlar yeterli mi? Siz bu süreçte nasıl önlemler alıyorsunuz?

Üst Alt