Doğal yağlar neye iyi geliyor?

Siyahincii

Üye
Kayıtlı Üye
Doğal yağların cildinize fayda sağladığını biliyor muydunuz?

Avakado Yağı: A ve E vitaminleri bakımından zengindir. Kolay emilir, cildi nemlendirir.

Hindistan cevizi yağı: Cildi besliyor. Evde yapacağınız el ve cilt bakım kremlerinizde mutlaka yerini almalı

Biberiye yağı: Şakaklara sürmek sigara içme isteğini büyük oranda azaltı

Sarı kantaron yağı: Yanık tedavisinde kullanılır.

E vitamini: Cildi beslemeye yardımcı olur. Yanık ve yaralarda iyileşme sürecini hızlandırır.

Jojoba yağı: B ve E vitamini bakımından güçlüdür. Günlük kullandığınız nemlendirici ile karıştırıp kullanabilirsiniz.

Çay ağacı yağı: Mantar, dişeti iltihabı, kepek ve akneye iyi gelir. Özellikle akne tedavisinde kullanılan alternatif bir yöntemdir.

FA77BAFD-6284-4035-9B70-CE836DDE9317.jpeg

WinnieThePooh

Üye
Kayıtlı Üye
Hint yağı ve badem yağını da öneririm . 2 yemek kaşığı hint yağı ile 2 yemek kaşığı badem yağını karıştırıp saçınıza uygulayıp 1 saat bekleyin ve ılık su ve şampuanla yıkayın. Saçları besliyor muhteşem bir karışım

Doğal yağların cildinize fayda sağladığını biliyor muydunuz?

Avakado Yağı: A ve E vitaminleri bakımından zengindir. Kolay emilir, cildi nemlendirir.

Hindistan cevizi yağı: Cildi besliyor. Evde yapacağınız el ve cilt bakım kremlerinizde mutlaka yerini almalı

Biberiye yağı: Şakaklara sürmek sigara içme isteğini büyük oranda azaltı

Sarı kantaron yağı: Yanık tedavisinde kullanılır.

E vitamini: Cildi beslemeye yardımcı olur. Yanık ve yaralarda iyileşme sürecini hızlandırır.

Jojoba yağı: B ve E vitamini bakımından güçlüdür. Günlük kullandığınız nemlendirici ile karıştırıp kullanabilirsiniz.

Çay ağacı yağı: Mantar, dişeti iltihabı, kepek ve akneye iyi gelir. Özellikle akne tedavisinde kullanılan alternatif bir yöntemdir.

Ekli dosyayı görüntüle 1037

melodika

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Ben de karanfil ve nane yağını ekleyeyim ikisi de çok güçlü antioksidan ve antiviral etkilere sahip. Uçuk tedavisinde kullanıyorum ben ama bir çok farklı alanda kullanımı mevcut . Bu yağlar oldukça keskin yağlar kullanırken dikkatli olmak gerekiyor çoğu zaman seyreltilerek kullanılmalı

Siyahincii

Üye
Kayıtlı Üye
Diğer kullanım alanlarını da çok merak ettim şimdi :)
Ben de karanfil ve nane yağını ekleyeyim ikisi de çok güçlü antioksidan ve antiviral etkilere sahip. Uçuk tedavisinde kullanıyorum ben ama bir çok farklı alanda kullanımı mevcut . Bu yağlar oldukça keskin yağlar kullanırken dikkatli olmak gerekiyor çoğu zaman seyreltilerek kullanılmalı

Üst Alt