Enpara Sanal Kredi Kartı Nedir? Nasıl Kullanılır?

szekan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
28 Nis 2020
Mesajlar
4
İnternet'ten alışveriş yaparken ya da herhangi bir işlem için kredi/ banka kartınızı kullanmanız gerekmektedir. Alışverişi yapmadan önce tabi ki herkesin bir güven sorunu olabilir ve kredi kartınızı bu gibi zamanlarda kullanmak istemeyebilirsiniz. Bankalar bu gibi durumlar için size avantajlı bir durum sunmaktadır. Bu da sanal kart’tır.

Sanal Kredi Kartı Nedir?
Sanal kredi kartı, size ait kredi kartınıza bağlı olarak çalışan, sadece İnternet alışverişlerinde kullanabileceğiniz, kredi kartı bilgilerinizi bulundurmayan (kart numarası, vade tarihi, güvenlik kodu) ve fiziksel olarak basılmayan (sanal) bir kredi kartıdır. Bankalar sanal kart oluşturmak için sizden bir ücret kesintisi yapabilir ama hepimizin bildiği ve güvenle kullandığı enpara, sizden herhangi bir ücret kesintisi yapmaz. Tamamen ücretsiz bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Sanal Kredi Kart Limiti Nedir?
Sanal Kredi Kart limitini siz kendiniz belirliyorsunuz. Sanal Kartı oluştururken veya oluşturduktan sonra yapacağınız alışverişe göre kartın limitini siz belirliyorsunuz. Yaptığınız alışveriş asıl kartınızın limitinden düşüyor ama asıl kartınızın bilgileri İnternet ortamında paylaşılmıyor.

Market Alışverişlerinde Sanal Kart Geçerli mi?
Marketten ya da somut olarak harcama yaptığınız herhangi bir yerde sanal kartın kullanılması mümkün değildir. Kartta ne kadar limit olursa olsun, bu işlem yapılamaz. Harcama işlemleri sadece online olarak gerçekleşmektedir.

Enpara Sanal Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur?
Eğer bir Enpara.com Kredi Kartınız varsa, cep şubesinden kolaylıkla sanal kredi kartınızı oluşturabilirsiniz. Enpara Sanal Kredi Kartınızı oluşturmak için yapmanız gerekenler;
  • Ayarlar >Kredi Kartı> Sanal Kredi Kartı veya,
  • Kredi Kartı>Kart ve Limit Bilgileri> Sanal Kredi Kartı adımlarını takip ederek sanal kredi kartınızı oluşturabilirsiniz.
Enpara Sanal Kredi Kartınızı oluştururken limit tercihini isteğinize bağlı olarak iki farklı şekilde yapabilirsiniz.
  • Sanal Kredi Kartınızın limitini aylık sabit bir tutar olarak belirleme.
  • Enpara.com Kredi Kartınızın kullanılabilir limitine bağlama.
Önemli: Aynı anda Enpara.com Kredi Kartınıza bağlı olarak sadece bir adet sanal kredi kartınız olabilir ve bir takvim yılı içinde en fazla 10 adet sanal kredi kartı oluşturabilirsiniz.

Enpara Sanal Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Sanal kredi kartınızı oluşturduktan sonra kart bilgilerinize (kart numarası, vade tarihi, güvenlik kodu) enpara cep şubesinden ‘Ayarlar > Kredi kartı > Sanal kredi kartı’ veya ‘Kredi kartı > Kart ve limit bilgileri > Sanal kredi kartı’ adımlarını takip ederek ulaşabilirsiniz.
Enpara Sanal Kredi kartınızı Netflix, Spotify gibi abonelik yöntemleri ile çalışan platformlarda kullanabilir, Masterpass, BKM Express gibi ödeme çözümlerine kaydedebilirsiniz.
Enpara Sanal Kredi kartınız ile enpara.com kredi kartı ile taksitli alışveriş yapabildiğiniz her yerden alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra enpara.com kredi kartı için geçerli olan tüm kampanyalardan sanal kartınızı kullanırken de yararlanabilirsiniz.

Enpara Sanal Kredi Kartı İşlemlerini Nasıl Kontrol Ederim?
Enpara cep şubesinden ve internet şubesinden Kredi Kartı menüsünün altından bulunan Güncel dönem borcu, Provizyondaki işlemler ve Gelecek dönem taksitleri adımlarıyla asıl kartınızı mı yoksa sanal kredi kartınızı mı kullandığınızı rahatlıkla görebilirsiniz. Bunun yanı sıra sanal kredi kartınız ile yaptığınız işlemlerin yanında Sanal ibaresi yer almaktadır.
Sanal kredi kartınız ile yaptığınız harcamalar, enpara.com kredi kartınızın ekstresinde yer almaktadır. Sanal kredi kartınıza özel ekstre üretilmez ve sanal kredi kartınızla yaptığınız harcamalar ekstrenizde bağımsız ayrı bir blok olarak gösterilir.
 
Üst Alt