Eşimin ailesi beni sinir hastası ediyor

Superisi1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Merhabalar
Ben 3 yıllık evliyim ve eşimle iyi anlaşıyoruz. Arada bir tartışmalarımız oluyor, o da ailesi yüzünden genellikle. Kayınvalidem hayatımızı isgal etmek istiyor, bize çok karışıyor ve sık sık haber vermeden akşamları bize geliyor. Yanlizda gelmiyor, oğlunu, veya kızını da yanına alıp geliyor. Bu durumdan çok rahatsız oluyorum artık, baştan belli etmezdim ama artik sabrım tükeniyor güler yüzlü olamıyorum. Bir sonraki sıkıntım ise kayınvalidemin 8 yasında olan bir oğlu var, ailede herkes çalıştığı icin ve ben suan işsiz olduğum icin bana baktırmak istiyor (hasta olduğu veya okullar tatil oldumu), beni çocuğuna bakmam icin almis sanki, hep onlar icin müsait olmamı bekliyor, biktim artık. Geçenlerde ögrendim ki ilerde bizde kalmasını planlıyorlarmış 12/13 yaşlarında çünkü kv ve kp emekli olacaklarmis ve yurtdışında kaldığımız icin onlar memlekete gideceklermiş 6 ay boyunca sıcak havalarda, 6 ayini ise burda geçirmek istiyorlarmış. Ben bu duruma çok kızdım eşimle de çok tartıştık beni bakıcı olarak mi aldınız ben çocuklarımda başka kimseye bakamam diye. Eşimde diyor ki annem babam gitmez merak etme. Evliliğimin böyle olacağını bilseydim hiç evlenmezdim çok pişmanım, ama boşanmak da istemiyorum çünkü eşimi seviyorum.
Ne yapmalıyım sizce? Cevaplarınız icin şimdiden cok teşekkür ederim.

floweroflife

Onursal Üye
Kayıtlı Üye
Çalışmayı düşünmez misin Peki? Sen çalışırsan san çocuk baktıramazlar

Superisi1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Çalışmayı düşünmez misin Peki? Sen çalışırsan san çocuk baktıramazlar
Evet çalışmayı düşünüyorum, insallah en yakın zamanda is bulurum..
Ama diğer sorunum çözülmüş olamayacak, ilerde ben eşimin kardeşine bakmak istemiyorum, ya emrivaki yaparlarsa? Ben katiyen kabul etmem yuvam da yıkılır onların yüzünden, çok huzursuzum..

floweroflife

Onursal Üye
Kayıtlı Üye
Evet çalışmayı düşünüyorum, insallah en yakın zamanda is bulurum..
Ama diğer sorunum çözülmüş olamayacak, ilerde ben eşimin kardeşine bakmak istemiyorum, ya emrivaki yaparlarsa? Ben katiyen kabul etmem yuvam da yıkılır onların yüzünden, çok huzursuzum..
Çalışırsan eğer bakmak zoru da kalmazsın bence. Eşinin kız kardeşi de varmış, o neden bakmıyor? Eşinle bu konuyu konuş ama politik ol, eşinin ailesini kötülemek yerine alttan alttan bunu eşinin kabul etmemesi gerektiğini anlat ona. Siz çekirdek ailesiniz. Evlenmeden önce sana bundan bahsetmemişlerse şimdi emrivaki yapmamaları gerekir. Sen istemiyorsan bir şey kabul etmek zorunda değilsin. Mesela çocuk konusu açılırsa dersin, istemiyorum çünkü kardeşin bizde kalabilir. Bu durumda ben iki çocuğa bakamam.. vs gibi

Superisi1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Çalışırsan eğer bakmak zoru da kalmazsın bence. Eşinin kız kardeşi de varmış, o neden bakmıyor? Eşinle bu konuyu konuş ama politik ol, eşinin ailesini kötülemek yerine alttan alttan bunu eşinin kabul etmemesi gerektiğini anlat ona. Siz çekirdek ailesiniz. Evlenmeden önce sana bundan bahsetmemişlerse şimdi emrivaki yapmamaları gerekir. Sen istemiyorsan bir şey kabul etmek zorunda değilsin. Mesela çocuk konusu açılırsa dersin, istemiyorum çünkü kardeşin bizde kalabilir. Bu durumda ben iki çocuğa bakamam.. vs gibi
Evet işi bahane ederim çok yoruluyorum ve yoğunum diye. Kız kardeşi var evet hatta bekar bir erkek kardeşi de var o da evlenecek bir gün, onun ilerdeki eşi de kabul etmez bence. Bana göre de kız kardeşi bakmalı, kendimi onların yerine koyuyorum ben asla erkek kardeşimi bir geline bırakmam, kendim bakarım daha iyi (eğer annem babam memlekete gidecek olsaydi, ama onlar kimseye yük olmak istemedikleri icin yapmazlardı). Gerçekten kayınvalidemin düşünce tarzı hiç hoşuma gitmiyor, onun icin gelinlerin hayatı onlara odaklı olmalı, özel hayatları olamaz vs.. kafalarımız uyuşmuyor, nerde ne konuşacağını bilmiyor, çok patavatsız biri. Hayatımıza müdahale etmek istiyor devamlı, her gün napiyorum bilmek istiyor yeter artık annemgilde bu kadar baskı görmemiştim, çok serbest büyüdüm

Üst Alt