Ev Yapımı Doğal Saç Boyası Tarifi

Ayynur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
13
1029


Ev Yapımı Doğal Saç Boyası Tarifi

Saç boyanızı kendiniz gerçekleştirmek istemez misiniz? Hem de içersinde hiçbir zararlı kimyasal madde olmayan, tamamiyle natural ve evde tespit edilen malzemeler ile… Kulağa hoş geliyor değil mi? Yapımı son derece yalın olan ve saça çok yararı olan bu tekniği kesinlikle denemelisiniz. Hem de tanımimizin içersinde zeytinyağı varolduğu amacıyla saçı besler parlaklık sunar ve kırıklarını onarıp cansız manzarası engeller. Öyleyse ilk önce işe tanımimizin malzemelerini vermek ile başlayalım ve yapılışı ile devam edelim.

-Bir çay bardağı yeni demlenmiş çay (sadece demlikteki dem)

– Bir adet sallama poşet adaçayı

-Bir tatlı kaşığı zeytinyağı

-Bir çay kaşığı üzüm sirkesi

-Yeterli miktarda türk kahvesi (2-3 tepeleme yemek kaşığı kadar)

Ev Yapımı Doğal Saç Boyası Tarifi Yapılışı;

Yeni demlenmiş çayımızın amacıylae poşet adaçayını atıp onun da demlenmesini bekleyelim. Elde ettiğimiz dem ve adaçayının yarısı kadarını kâsede tespit edilen türk kahvesinin içerisine ekleyip karıştıralım. Sonrasında ayrı bir fincanda zeytinyağımızı ve üzüm sirkemizi karıştıralım. Bu karışımı başka kahve karışımına ek edelim. Muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırmayı sürdürelim. Saçınızın yoğunluğuna ve uzunluğuna göre malzemeleri artırıp azaltabilirsiniz. Hem de renk tonunun kahve tonlarında olmasını istiyorsanız karışımın içerisine çoktan kahve koyabilir, kızıl olmasını istiyorsanız da aynı şekilde kına ekleyebilirsiniz. Karışımı tamamlayıp istenilen kıvamı elde ettikten sonra karışımı 15 dakika beklettikten sonra uygulamaya geçebilirsiniz.

Saçımıza uyguladığımız boyamızı saçımızda aşağı yukarı 1 saat kadar bekletmemiz gerekiyor bunun içersinde saçımızı kapatmamız gerekiyor. Bunu bir bone ya da poşet yardımı ile yapabilirsiniz ya da bone ve ya poşet yok ise kullanmadığınız bir yazma da işinizi görebilir. Boyamızı uygulayıp bir saat bekletilmesinin sonrasında saçınızdaki beyazların kapandığını, her yerinin aynı olduğunu, hoş görünen kahve tonlarında olduğunu göreceksiniz.

Bu arada belirtmekte yarar var verdiği tanım orta karar bir kahve tonu amacıyla geçerlidir. Daha koyu kahve tonlarında olmasını isteyenler demlenme adımında amacıylae en az 10 adet kadar karanfil atabilirler. Zira karanfil hazırladığımız saç boyası karışımının daha koyu bir renk almasına yardım edecektir. Hem de hazırladığınız boya karışımının güzel kokmasını da sağlayacaktır. Deneyeceklere şuandan yalın gelsin diyor ve denedikten sonra yorumlarınızı bizimle paylaşmanızı diliyoruz.

KadinForum.com
 
Üst Alt