Evde İşinize Yarayacak 3 İpucu

esmayildiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
7 Eki 2020
Mesajlar
1
3 Sır sayesinde, Giysilerinizi tekrar pırıl pırıl ve beyaz bir hale getirmek için pahalı çamaşır deterjanları kullanmanıza gerek kalmayacak.

Kirleri beyaz elbiselerden çıkarmak cok güç olabiliyor.

Giysilerinizi tekerrür pırıl pırıl ve beyaz bir duruma getirmek amacıyla pahalı çamaşır deterjanları kullanmanıza lüzum kalmayacak.

Kirleri çıkarmanın hem basit hem de tesirli birkaç yolu var. Bütün gizemleri vermeden evvel, bu 3 gizemin arasında reçetesiz satılan bir ilacında olduğunu söyleyebiliriz.

1. Kabartma tozu
Pek cok insan kabartma tozunun beyaz çamaşırlarda cok tesirli olduğunu söylüyor. Mucizevi özellikleri sebebiyle, kabartma tozuyla her türlü şey yapılabilir – çamaşırlarınızı daha beyaz ve ışıl ışıl duruma getirmekte bunlara dahil.

8 gram 250 mi kabartma tozu 1 galon 4 litre suyla karıştırılır. Daha sonra giysiler birkaç dakika bu suda bekletilir. Şimdi onları çamaşır cihazından geçirdiğinizde giysileriniz natürel renklerine dönecektir

2. Aspirin
Garip gelebilir, fakat aspirin cok tesirli bir biçimde işe yarıyor. Sebepi ise Aspirin, elbiselerdeki kirleri çıkardığı söylenen asetilsalisilik asit içerir.

Altı aspirin ezin ve tozu bir su kabına koyun. Daha sonra elbiselerinizi 30 dakika boyunca karışımın içine daldırın. Son olarak çamaşırları sıradan deterjanla yıkayın. Kirlerden eser kalmamış olacak – ve elbiselerin her vaktinden daha beyaz olacak!

3. Sirke ve limon
Sirke, mağazada satın alabileceğiniz fazlası paklik mahsulünden daha iyi performans gösterir. En sert kirleri alır ve ilaveten kötü kokuları etkisiz duruma getirir. Ama hepsi bu kadar değil. Sirke, elbiselerinizdeki renklerin daha uzun vakit sabretmesine ve beyazların gri renginin değişmesine de dayanakçı olabilir.

İşte beyazlarınızı tekerrür beyazlatmak için: yıkamaya azıcık sirke ve bir kaşık limon suyu ek edin. Elbiseleriniz yakında beyaz ve pırıl pırıl olacak.

Taze pak, beyaz giysiler her bireyin istediği bir şeydir. Bu ipuçlarını arkadaşlarınızla paylaşın ve gardırobunun azıcık daha parlak olmasına dayanakçı olun. Onlarda
 
Üst Alt