Evdeki hesabı çarşıya uydurma yöntemleri

Siyahincii

Üye
Kayıtlı Üye
Akıllı Market Alışverişi Nasıl Yapılır?
BA2C206E-A1D0-4FFE-A961-36D8B845C5F1.jpeg

1. Tok karnına alışveriş yapın. Genellikle satın almadığınız daha az atıştırmalık ve / veya şey satın alırsınız - ve bakkaldan sadece yiyecek değil, hediyeler ve ekstra şeyler satın alırsınız!
2. Bir alınacaklar listesi yapın ve özellikle çocuklarınız size yardım ediyorsa listeye sadık kalmayı unutmayın.
3. Yemeklerinizi alışveriş yapmadan önceki hafta planlayın ve ardından yalnızca gerekli malzemeleri alın. Tüm hafta için olmuyorsa da en azından 3 veya 4 gün planlamanız fazla para harcamanızın önüne geçecektir.
4.Haftada sadece bir kez alışveriş yapın. Her gün ya da haftada birkaç kez market alışverişine giderseniz fazla harcama yapma eğiliminiz olacaktır.
5. Enerjiniz olduğu günler yoğun bir günde yaptığınız alışverişten daha karlı olacaktır. Enerjiniz olduğunda ve meşgul olmadığınızda odaklanmak ve akıllıca seçimler yapmak daha kolaydır.
6. Depozitosunu geri almak için cam şişeleri iade edin. Çocuklarınız varsa, bu işe yardımcı olmalarını ve kazandıkları parayı harçlık olarak biriktirmelerini sağlayın.
7. Yorgun, stresli veya aceleniz olduğunda tanıdık mağazalarda alışveriş yapın. İhtiyacınız olanı bulacaksınız ve ihtiyacınız olanı hızlıca alıp çıkabileceksiniz.

WinnieThePooh

Üye
Kayıtlı Üye
@Siyahincii Çocuklarla gidince listenin dışına çıkmak pek mümkün olmuyor hatta kendim için bile abur cubur alırken buluyorum kendimi :koskos: taktikler güzel deneyeceğim:kf127:

Üst Alt