Evinizdeki Sineklerden Kurtulmak İçin Mis Kokulu Doğal Çözüm

minetuygur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Eyl 2020
Mesajlar
4
Yaz aylarında cam kapı açık olmadan oturmak imkansızdır. Klimanız bile olsa sürekli açık tutmak hem sağlığınızı kötü etkiler hem de ay sonundaki elektrik faturasına ciddi bir yük bindirir. Atmosfere verilen zarardan bahsetmiyoruz bile.

Aslında sivrisineklerden kurtulmanın ve hijyenik yel esintisini yüzünüzde hissetmenin bir yolu var. Hem de pahalı kimyasallar kullanmadan ya da saatlerce evinizi terk etmek mecburiyetinde kalmadan.
Tamamen natural malzemeler kullanarak evinizi sivrisineklerden temizleyebilirsiniz ve aynı vakitte ortamı aydınlatabilirsiniz.

Nasıl mı?

Bir limonu güzelce daireler durumunda dilimleyin ve bir kavanoza alın, sonrası kavanozun içine taze biberiye ve fesleğen yaprakları ekleyin. Birkaç damla da limon otu yağı damlatın.

Limon otu yağı en bilindik böcek kovucudur ve karışım onsuz eksik kalacaktır.

Karışımın üzerini birkaç parmak geçecek kadar su doldurun ve suyun üstüne bir mum yerleştirin.

Merak etmeyin mum su üstünde kalacak ve yanmaya devam edecektir.

İlginizi Çekebilir

İçinde bulunduğunuz yer oda da olsa, balkon da olsa ortamı harika bir koku kaplayacak ve bu koku vasıtası ile siz evinize diğer bir hava katarken, sivrisineklerden de kurtulmuş olacaksınız. Farklı bir koku dilerseniz karışıma rahatça lavanta da ekleyebilirsiniz.
 
Üst Alt