Yarışma Fırında Bütün Tavuk

Lunya

Bağımlı
Kayıtlı Üye
Diyette olan lunya ne yapar, diyete uygun tavuk tabiki :7: Bugün sizin için fırında az yağlı soslu tavuk yapacağım. Diyet zamanı gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Tel tel dağılıyor :278:

Bütün yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :36:

Malzemeler;
(Önce tavuğu haşlamak için)
  • Tavuk
  • Tuz
  • Su
(Sosu)
  • 1 yk kırmızı toz biber
  • Karabiber
  • Tuz
  • 2 diş sarımsak
  • Kimyon
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 3 yk su

Tarif;
Tavuğumuzu(ben dondurucudan çıkarıp hemen yaptım) tencerede üzerine tuz ve sıcak su ekleyerek, kısık ateşte 30 dk kadar haşlıyoruz.

1560878977203.jpg

Tavuk haşlanırken sarımsağı rendeleyip tüm sos malzemelerini ekleyip karıştıralım. Biraz koyu bir sos elde ediyoruz. Sostan 1 yk kaşığı kadar ayıralım, tavuk piştikten sonra tekrar üzerine süreceğiz.

Aliminyum folyoyu tavuğu bütün saracak şekilde ayarlayıp üzerine yağlı kağıdı ıslatıp yayalım.

1560879265359.jpg

1560879338360.jpg

Tavuğun sırt kısmını soslayıp yağlı kağıdın üzerine koyduktan sonra tavuğu iyice soslayalım. Uzerini güzelce sarıp 45 dakika kadar fırında pişirelim.
Pişen tavuğun üzerini açıp kalan sosuda üzerine sürüp üzeri kızarana kadar fırında pişirelim. Afiyet olsun :36:
1560879416112.jpg

Son düzenleme:

İppeekk

Forum Kıdemlisi
Kayıtlı Üye
Lunyaaaaaaa bildiğin ağzım sulandııııııııııııııııı. Ellerine emeğine sağlık kuzummmm nefissss görünüyo :7::7::7::7::7::7:

Lunya

Bağımlı
Kayıtlı Üye
Ellerine emeğine sağlık lunya :36: :36: :36:
Nasıl güzel kızarmış offf ki ne offf :7::7:
Yarışmada başarılar dilerim❤❤
Çok teşekkür ederim canım :37::37:

Lunyaaaaaaa bildiğin ağzım sulandııııııııııııııııı. Ellerine emeğine sağlık kuzummmm nefissss görünüyo :7::7::7::7::7::7:
:7::7: tel tel miss gibiydi , şimdi kendimi övmeyeyim :53:
Çok teşekkür ederim canım :37::37:

Ausencia

Forum Gurusu
Kayıtlı Üye
vaaaaaaaay ne şahane kızarmış yahu
tıpkı hazır piliç çevirmeler gibi
aynen bu tarifle yapacağım lunyam

eline koluna emeğine sağlık :36:

melegim22

Onursal Üye
Kayıtlı Üye
Offffffg nasıl güzel kızarmış ellerine sağlık lunyamm başarılar dilerim :7: :135:

Çakıl

Hedefe 52 gun kilo 85.2 hedef 75
Kayıtlı Üye
Diyette olan lunya ne yapar, diyete uygun tavuk tabiki :7: Bugün sizin için fırında az yağlı soslu tavuk yapacağım. Diyet zamanı gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Tel tel dağılıyor :278:

Bütün yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :36:

Malzemeler;
(Önce tavuğu haşlamak için)
  • Tavuk
  • Tuz
  • Su
(Sosu)
  • 1 yk kırmızı toz biber
  • Karabiber
  • Tuz
  • 2 diş sarımsak
  • Kimyon
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 3 yk su

Tarif;
Tavuğumuzu(ben dondurucudan çıkarıp hemen yaptım) tencerede üzerine tuz ve sıcak su ekleyerek, kısık ateşte 30 dk kadar haşlıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 529

Tavuk haşlanırken sarımsağı rendeleyip tüm sos malzemelerini ekleyip karıştıralım. Biraz koyu bir sos elde ediyoruz. Sostan 1 yk kaşığı kadar ayıralım, tavuk piştikten sonra tekrar üzerine süreceğiz.

Aliminyum folyoyu tavuğu bütün saracak şekilde ayarlayıp üzerine yağlı kağıdı ıslatıp yayalım.

Ekli dosyayı görüntüle 527

Ekli dosyayı görüntüle 528
Tavuğun sırt kısmını soslayıp yağlı kağıdın üzerine koyduktan sonra tavuğu iyice soslayalım. Uzerini güzelce sarıp 45 dakika kadar fırında pişirelim.
Pişen tavuğun üzerini açıp kalan sosuda üzerine sürüp üzeri kızarana kadar fırında pişirelim. Afiyet olsun :36:
Ekli dosyayı görüntüle 526
Daha önce hiç böyle tavuk pişirmemiştim yılbaşı yemeği gibi oh mis

MeVa

"La Tahzen.."
Kayıtlı Üye
Lunyam ellerine sağlık azıcık pişti olmuşuz :olamaz:

Koza

Sadık Üye
Kayıtlı Üye
Çok güzel görünüyor :265: :265:
Ellerine sağlık kuzum :295::36::295:

Üst Alt