Hamilelik Süreci İçin Hazırlıklar ile ilgili bildiklerimi yaziyorum

Ayynur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
13
Doğumdan önce yapılması gereken tüm preparatlar hamilelik hazırlık setinde toplanabilir. Bununla birlikte, hamilelik hazırlığı sorununu iyice incelemek ve bu yönde gerekli adımları atmak doğru olacaktır.

Daha önceki nesiller, hamile olması beklenen insanların, yani. Çocuk sahibi olun, mutlak koşullar altında sağlıklı olmalı ve bireyin sağlıklı olması için gerekli iyileştirmeleri yapmalıdır. Doktorların hamilelik sırasında odaklanması gereken sürenin 12 ay olduğunu vurguluyor.

"Vücudun sağlıklı olduğu biliniyor, ancak bebeği sağlıklı kılıyor ve sağlıklı bir hamilelik dönemine yol açıyor."

Birey ideal kilosundan en az 3 ay önce inmiş ya da çıkmış olmalıdır.

Obez kadınların kan basıncı normalden daha yüksektir. Bunu etkileyen bir başka faktör de diyabet riskinin bir arada bulunmasıdır. Bu kilo sorunu olan gruptaki insanlar sezaryenlere daha yatkın olacaktır.

Düşük kilo problemi olan kadınlarda durum; hamile kalmakta sorun yaşayabilir. Ayrıca, bu sınıftaki kadınlar için erken doğum riski daha yüksektir. Düşük kilo sınıfındaki kadınların yeterli ağırlığa ulaşmayan bebeklerle ilgili yaygın sorunlarından biridir.
Tıbbi tavsiye almanız gereken vitaminler varsa, bunları hamileliğin başlamasından en az 3 ay önce almaya başlamalısınız.

Kullandığınız başka bir multivitamin varsa, bu vitamini almayı bırakmalısınız.

Düzenli olarak egzersiz yapmalı ve program içinde hareket etmelisiniz.
 
Üst Alt