Kadın Forum Kuralları Lütfen Okuyunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Radmin

Kadınca Konular
Yönetici
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
120
Kadın Forum sitemizin sizlere daha iyi hizmet verebilmesi amacıyla forumu kullanmadan önce aşağıda yazan kurallara uymanızı sizlerden rica ederiz. Şimdiden tüm Kadın Forum üyelerine teşekkürler..

1.) Forum Dili "Türkçe" dir. Yabancı dil başlıkları hariç konu ve cevaplar Türkçe olmalıdır. Forum'da siyasi içerikli yazı, siyasi propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.

2.) Forum üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmak istedikleri o konunun Forum'da daha önce mevcut olup olmadığını mutlaka kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Konuların aynı başlık altında tartışılması forumda düzeni sağlamak amaçlıdır.

3.) Forumda Özel Mesaj yolu ile reklam yapmak ve karşı tarafı rahatsız edecek mesaj atmak yasaktır. Bu tip durumları lütfen site yönetimine bildiriniz.

4.) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için lütfen yazılarınızı küçük harf kullanarak yazmaya özen gösteriniz.

5.) Konu başlıkları konunun içeriğini ifade eden şekilde yazılmalıdır.

- Konulara başlık yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

5.1- Konu başlıkları konunun içeriğini açık bir şekilde ifade etmelidir.

5.2- Konu başlıkları, açık ve anlaşılır bir Türkçe ile yazılmalıdır.

5.3- Konu başlıklarında sözcükleri uzatmak, standart dışı karakterler kullanmak yasaktır.

5.4- Yöneticilerin yanlış yazılmış konu başlıklarını düzeltme ve değiştirme hakkı saklıdır.

6.) Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.

7.) Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak kesinlikle yasaktır. Diğer insanları rahatsız edebilecek avatar seçimleri forum yöneticileri tarafından engellenecektir.

8.) Forum içindeki \"Profil\" bölümünde ya da eklenmiş olarak; din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz! Burası bir kadın paylaşım platformudur.

9.) Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşırlar. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi ya da cevaplandırılması yöneticinin yetkisindedir. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu başlığı açılamaz!

10.) Forum Yönetimi aynı kişinin birden fazla rumuz ya da isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin foruma girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi tamamen kesilir. Eğer şifrenizi unuttuysanız Kayıp Şifre | Kadın Forum linkinden şifrenizi isteyebilirsiniz. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar; başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa forumdan tamamen uzaklaştırılırlar.

11.) Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek yöneticilerin veya moderatorların görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları kesin olarak okuyup uymak zorundadır.

12.) Kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır! Kapatılan başlıklara (yazılara) ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra üyelikleri durdurulur.

13.) Başka forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar kesinlikle yasaktır. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulur!

14.) Kişileri, kurumları, kuruluşları veya herhangi bir devleti küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

15.) Site reklamı yapmak yöneticilerden izin alınmadığı sürece yasaktır.

16.) Forum kurallarına uymayan kullanıcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem önceden uyarı verilmeden de yapılabilir.

17.) Kurallar zaman içinde değişebilir ve yeni kurallar dahil edilebilir.


ek. 1- Aynı içeriğe sahip başka sitelerin reklamlarını yapmak kesinlikle yasaktır, cezası malum.

ek. 2- Site huzurunu bozan, sürekli ikinci şahıslar ile sorun yaşayan üyelerin üyelikleri sitenin huzuru için kapatılır.

ek. 3- Sosyal medya grupları (Facebook, Whatsapp vb.) için iletişim bilgisi paylaşılması yapan kişilerin hesapları kapatılır.

ek. 4- Üyelikleri silinen kullanıcıların mesajlarının silinip silinmemesi site yönetiminin insiyatifindedir. Kadın Forum üyeleri
yukarıdaki tüm şartlar kabul edilmiş sayılır.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üst Alt