Kedi Doğumu Bittiği Nasıl Anlaşılır? Kedinin Doğurması Ne Kadar Sürer?

nidakeles

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
3 Mar 2021
Mesajlar
27
Arkadaşlar merhaba
:)
Kediler ve köpeklerle aranız nasıl? Benim için kediler de köpekler de oldukça değerli, onlarsız bir hayat düşünemiyorum
:)
Neyse, kedilerin doğurmasıyla alakalı bir yazı gördüm ve paylaşmak istiyorum.

"Kedi Doğumu Bittiği Nasıl Anlaşılır? Kedinin Doğurması Ne Kadar Sürer?
Kediler, üreyen canlılar arasında yer alır. Kediler çiftleşme sonrasında belirli bir süre doğum yapar. Kedi sahipleri, kedilerinin doğum yaptığına şahitlik edebiliyor. Kedi doğumlarının ne kadar sürdüğü ve ne zaman biteceği hakkında yapılan bazı araştırmalar bulunuyor. Kedi doğumlarının ne kadar sürdüğü merak edilen bir konudur. Kedi doğumu bittiği nasıl anlaşılır? Kedi doğurması ne kadar sürer? Kedi doğumuyla alakalı merak edilen detayları derledik.
Kedi doğumu, dişi kedilerin yaşayacağı bir durumdur. Kediler doğum işlemlerini tamamladığında ve yavrularını hazırladığında, sahiplerinin yanına gelerek durumu anlatmaya çalışır.

Kedi Doğumu Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Kediler çiftleşme sonrasında, hamile kalabilir. Kedilerin doğum süreçleri kedileri yakından ilgilendiren bir durumdur. Kedi doğumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bireyler araştırma yaparak bilgi toplamaya çalışıyor.

Kediler doğumlarını bitirdiğinde, sahiplerinin yanına gelir. Kediler sahiplerinin yanına geldiklerinde, doğum bittiği anlaşılır. Kediler doğum sonrasında, yavrularını temizleyerek daha iyi nefes almalarını sağlar. Kediler doğum işlemlerini tamamladığında sahiplerinin yanına gelerek, doğumun bittiğini ifade eder.

Kedinin Doğurması Ne Kadar Sürer?

Kedinin doğurma işlemleri, kişilerce araştırılabiliyor. Özellikle doğumun ne kadar sürdüğü, kedi sahiplerini yakından ilgilendiren bir durumdur. Kedi doğumlarının net bir süresi bulunmuyor. Kediler hamile kaldıklarında, kaç yavru doğuracağı herkes tarafından bilinmez. Doğum tamamen bittikten sonra dişi kediler, yavrularını temizlemeye başlar. Kediler normal olarak yürümeye başladığında, sahiplerine doğum bittiğini belli eden hareketler yapabilir."

kaynak: milliyet
 
Üst Alt