Kedilerin Anlam Veremediğimiz Garip Davranışları

nidakeles

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
3 Mar 2021
Mesajlar
16
Herkese merhaba, hem köpek hem kedi olmak üzere iki tatlı bebek annesiyim. Biliyorsunuz ki kedi ve köpeklerin dünyası birbirinden çok uzak. Neyse ki benim çocuklar birlikte büyüdüler. Tabii ki evin sahibi kim? Hepimizi yöneten yaramaz kedim. Kediler tam bir baş belası olabiliyorken köpekler onlara nazaran söz dinliyorlar. Her iki durumda da onlar benim bebeklerim :) neyse konuyu fazla uzatmadan bizim bu tatlı baş belası kedi yavrularımızın anlamsız hareketlerini derlemek istedim.

1- Tüm dünyayla bir derdi varmış ya da o an da hayatın anlamını çözmek üzereymiş gibi karalık ve boş odanın ortasında tek başına oturmak.
2- Siz gerilim ya da korku filmi izlerken birden anlamsızca kafasını kaldırıp, duvarda bir şey varmış gibi ilgiyle duvara bakıp, sizi tırstırmak.
3- Olmuş, olan ya da olacak olan hiç bir şey yokken, hayatın en sakin anlarından birinde koridorda aniden koşup karşısındaki olmayan şeye kabarmak.
4- Siz mutfaktan çıkmışken, o da odadan size doğru yürürken durduk yere çarpılmış gibi yan yan geçip sizi korkutmak. (kediler artık eminim bize gareziniz var!)
5- Yarına acil şekilde yetiştirmeniz gereken işinizi ya da ödevinizi yapmak için oturmuş can havliyle bilgisayarınızda çalışırken gelip klavyenin üzerine yerleşmek.
6- En sevdiğiniz bibloyu ulaşamasın diye koyduğunuz en üst raftan aşağıya atmak. O olmazsa telefonunuzu sehpadan yavaşça itelemek.
7- Tuvalete girdiğinizde kapının önünde sizi beklemek ya da izin verirseniz tuvaletinizi yaparken sizi izlemek.
8- Zaten binbir zorlukla yıkayıp, kuruttuğunuz ve temiz olduğu için çok sevindiğiniz çamaşırların üstüne yatmak ve size hediye olarak bir topak tüy bırakmak.
9- Kedi sevmeyen arkadaşınızın tam karşısına geçip, ona dik dik ve tehditkar bakışlar fırlatıp huzurunu kaçırmak.
10- Onun suyunu her gün değiştiriyor olmanıza rağmen masanın üzerinde bıraktığınız suyunuza pati sokup, suyu mundar etmek.
11- Ona büyük hevesle aldığınız oyuncakla oynamak yerine tuvalet kağıdı ya da öylesine buruşturup attığınız bir kağıt topağıyla saatlerini geçirmek.
12- Kutu içerisinden çıkardığınız eşyayı daha yerleştirmeden kedinizin boş kutuya atlayıp, kendini çoktan oraya sıkıştırmış olması.
13- En sevdiğiniz programı açıp büyük bir keyifle koltuğa yerleştiğiniz anda televizyonun önüne geçip bir biblo edasıyla oturup görüntüyü kapatmak.

(Kaynak:Hürriyet)

Kediler ne düşünerek yapıyor hala çözemesem bile benim kedim bunların hepsini hatta daha fazlasını yapıyor!! Peki sizin kedinizin anlamsız davranışları neler? Yorumlarınızı merak ediyorum :)
 
Üst Alt