Kilom git gide düşüyor nası kilo alabilirim?

dogayildirim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
22 Eyl 2020
Mesajlar
2
Geçen gün tartıldığımda 52 kiloydum şuan 49 oldum ne yapabilirim?
 

diclekirac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
22 Eyl 2020
Mesajlar
2
Kilo almak vermekten daha zordur maalesef
Kilo Almak İçin Örnek Diyet Listesi
Kilo Alma Diyeti 1.Gün
Kahvaltı: Organik tereyağı ve kaşar ile hazırlanmış iki yumurtalı omlet, üç dilim ekmek, bir bardak taze sıkılmış portakal suyu, reçel, bal, tereyağı ve yeşillik. Kahvaltının gerisinden ara öğün olarak ise tam yağlı bir bardak süt tüketilebilir.

Öğle Yemeği: Salça, yağ ya da domates soslu bir porsiyon tavuk, bir porsiyon bol tereyağı ile hazırlanmış pirinç pilavı, bol zeytinyağlı salata. Öğle yemeğinden sonra ara öğün olarak bir avuç kuruyemiş ile tam yağlı bir bardak süt tüketilebilir.

Akşam Yemeği: Bir porsiyon tereyağlı mercimek çorbası, bol malzemeli orta boy pizza, bol zeytinyağı ile servis edilen salata. Hem de yatmadan evvelce bir avuç kuruyemiş ve tam yağlı süt tüketilebilir.

Kilo Alma Diyeti 2.Gün
Kahvaltı: İki adet simit, bol zeytin, bol peynir, bal, reçel, tereyağı. Kahvaltının gerisinde ara öğün olarak bir avuç kuruyemiş ile boza tüketilebilir.

Öğle Yemeği: İster yemek şeklinde ister ızgara şeklinde kıymanın yağlı tarafıyla hazırlanmış köfte, bir kâse kadar domates suyu, bir porsiyon makarna, bol zeytinyağı ve nar ekşisiyle hazırlanmış salata. Öğle yemeğinden sonra ara öğün olarak bir avuç kuruyemiş ve tam yağlı süt tüketilebilir.

Akşam Yemeği: Bir porsiyon tereyağlı yoğurt çorbası, üç dilim ekmek, bir tabak kıymalı bezelye yemeği. Yatmadan evvelce bir avuç kuruyemiş ve bir bardak tam yağlı süt tüketilebilir.

Kilo Alma Diyeti 3.Gün
Kahvaltı: Bir adet yumurta ve bol kaşarla hazırlanmış sahanda yumurta, bir adet simit, bol zeytin, bal, tereyağı ve reçel. Kahvaltıdan sonra ara öğün olarak bir avuç kuruyemiş tüketilebilir.

Öğle Yemeği: Tavada kızartılarak pişirilmiş balık, bol zeytinyağlı salata, bir tabak midye, üç dilim ekmek. Öğle yemeğinden sonra ara öğün olarak bir avuç fındık tüketilebilir.

Akşam Yemeği: Bir tabak kıymalı mercimek yemeği, bir adet bol kaşarlı pide, bol zeytinyağı ve nar ekşisiyle hazırlanmış salata. Yatmadan evvelce bir bardak tam yağlı süt ve cevizli kek tüketilebilir.

Kilo Alma Diyeti 4.Gün
Kahvaltı: Dört dilim kaşar peynir, bir adet domates, bir avuç kuruyemiş, bir adet salatalık, bir bardak portakal suyu ve iki dilim ekmek. Kahvaltıdan sonra ara öğün olarak üç adet lokum tüketilebilir.

Öğle Yemeği: Bir adet bol kaşarlı pide, bir bardak ayran, bol zeytinyağı ve nar ekşisiyle hazırlanmış salata. Öğle yemeğinden sonra ara öğün olarak bir avuç kuruyemiş tüketilebilir.

Akşam Yemeği: Üç adet kıymalı biber dolması, bir bardak ayran, bir porsiyon tereyağlı pirinç pilavı, bir porsiyon turşu. Yatmadan evvelce bir bardak tam yağlı süt içilebilir.

Kilo Alma Diyeti 5.Gün
Kahvaltı: Bir porsiyon mercimek çorbası, bir adet çift kaşarlı tost. Kahvaltıdan sonra ara öğün olarak iki dilim cevizli kek tüketilebilir.

Öğle Yemeği: Bir porsiyon menemen, bir porsiyon peynirli makarna, bir porsiyon zeytinyağlı fasulye. Öğle yemeğinden sonra ara öğün olarak bir avuç kuruyemiş tüketilebilir.

Akşam Yemeği: Altı adet mercimek köftesi, bir porsiyon peynirli börek, bir bardak ayran, bol domates. Yatmadan evvelce bir avuç kuruyemiş tüketilebilir.

Kilo Alma Diyeti 6.Gün
Kahvaltı: Bol kaşarlı sahanda yumurta, üç dilim ekmek, tahin, pekmez, bal, tereyağı, reçel, bir bardak portakal suyu. Kahvaltıdan sonra ara öğün olarak bir bardak tam yağlı süt tüketilebilir.

Öğle Yemeği: Bir porsiyon tavuk ızgara, bol zeytinyağı ve nar ekşisi ile hazırlanmış salata, bir porsiyon patates püresi. Öğle yemeğinden sonra ara öğün olarak bir bardak boza, bir avuç kuruyemiş tüketilebilir.

Akşam Yemeği: Bir porsiyon kıymalı sebze çorbası, bir porsiyon bonfile ızgara, bol zeytinyağlı ve nar ekşili mevsim salata. Yatmadan evvelce iki adet orta boy meyve tüketilebilir.

Kilo Alma Diyeti 7.Gün
Kahvaltı: Bir adet simit, pekmez, tahin, bal, reçel, peynir, tereyağı. Kahvaltıdan sonra ara öğün olarak bir bardak tam yağlı süt tüketilebilir.

Öğle Yemeği: Bir porsiyon domates çorbası, bir porsiyon fırında makarna, bir bardak ayran. Öğle yemeğinden sonra ara öğün olarak bir avuç kuruyemiş tüketilebilir.

Akşam Yemeği: Bir porsiyon etli nohut, bir porsiyon bol tereyağlı pirinç pilavı, bol zeytinyağlı mevsim salata. Yatmadan evvelce iki adet orta boy meyve tüketilebilir.

bu diyet listesini uygula
 

mervesolmaz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Eyl 2020
Mesajlar
16
ben denedim ama bu tarifle değil cicibebe ile haftada 2 kilo aldırıyor
 
Üst Alt