Kişisel Bakımın Önemi

nidakeles

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
3 Mar 2021
Mesajlar
13
Arkadaşlar merhaba. Yakında arkadaşımın bir bebeği olcak. çok güzel bir his ve çok güzel bir duygu :) hele ki böyle sıkıcı günlerde böyle bir şey hepimizi mutlu ediyor ve biz daha şimdiden bebek bakım ürünleri arayışına başladık bile :) bu arama sürecinde kişisel bakımın hele ki içinde bulunduğumuz covid19 pandemisinde de önemine dair bir yazıya denk geldim ve sizlerle paylaşmak istedim.
" ‘’Kişisel bakım nedir ?’’ sorusu kısaca, ‘’İnsanların kendi vücut bakımlarını yapmalarının tümünü kapsayan bir kavramdır’’ olarak yanıtlanabilir fakat aslında bundan daha fazlasını içerir.

İnsanlar kendilerine, yüzyıllar boyunca kişisel bakım yöntemleri uygulayarak temiz kalmanın ve rahatlamanın yollarını aramışlardır. Kişisel bakım, her dönemde değişik formlar alarak sürekli denenmiştir. Devamlı yapılmak istenmesi sağlığın korunmak istenmesidir. Fakat, en önemli motivasyon kaynağı aslında güzel görünmek ve iyi hissetmektir.

İnsanların yakınları ve dış çevreleri ile kurduğu ilişkilerde temiz görünmek istemesi, kendilerini de iyi hissettiren hem toplumsal hem de psikolojik bir reflekstir. Aslında bu durum, ilkel topluluklardan uygar medeniyetlere geçiş yapılması ile küresel bir davranış halini alarak yayılmıştır.

Kişisel bakım düzenli olarak sağlandığı takdirde gereken hijyen de sağlanmış olur. Böylece, pek çok virüs ve bakteriden kolaylıkla korunarak sağlığın güçlü olmasına katkıda bulunulur. Tarihe bakıldığında, çoğu dönemde kişisel bakım halk arasında yaygın olmadığı için kitlesel salgınlar yaşanmış ve milyonlarca insan farklı mikrobik hastalıklar yüzünden hayatını kaybetmiştir. "

kaynak: avansas

covid19 virüsüyle uğraştığımız bugünlerde kişisel bakım ürünleri de ayrıca dikkat isteyen bir şey. maske, mesafe ve kişisel bakıma dikkat edelim :)
 

Emel2525

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Ocak 2021
Mesajlar
31
Ben kesinliklee su pandemi döneminde uraw kozmetikle iyiki tanıştım diyorum ilk şampuanla başladım şuan seriye bağladım vücut sıkılaştırıcı ve çatlak kremi efsane devam ediyorum etkileri guzel tavsiye ederim kızlar
 
Üst Alt