Kızlar Toplaşııııın Topuklu Ayakkabı Giymenin Sırlarını Paylaşıyorum!

dolunay

Look up and get lost in the sky
Kayıtlı Üye
'' Bir Kadına Doğru Ayakkabıları Verirseniz Dünyayı Bile Fethedebilir. '' - Marilyn Monroe
1076

1074
1075

1. Ayağınıza en uygun ayakkabıyı seçmekle başlayın...
İlk ve en basit kural... Ayağınıza uygun ayakkabı seçimi oldukça önemli.... Topuklu ayakkabılar ayağınızdan büyükse yürürken ayağınızdan çıkabilir ve sizi sor durumda bırakabilir. Küçük ayakkabılar da ayaklarınızı sıkar şişmesine neden olur ve gün sonunda can yakıcı bir durumla karşılaşabilirsiniz. Ayakkabı seçimine özen gösterin!
Gerçek şu ki, ayakkabılarınız ayaklarınız içeri giremeyecek kadar yüksek geliyorsa, muhtemelen sizin için bu ayakkabı çok yüksektir. Ancak topuklu ayakkabı konusunda birçok alternatif bulunuyor... Sizin birçok midi ve alçak topuklu ayakkabı mevcut, bunlardan birini de tercihlerinizin arasına koyabilirsiniz... :)
1077

2. Küçük Adımlar Atın
Daha küçük adımlar atın. Yüksek topuklu ayakkabılarla yürümek bu sırlarla artık daha kolay olacak :) Küçük, yavaş adımlar atın, dizlerinizi çok bükmediğinizden emin olun. Yüksek topukların adımınızı biraz kısaltma eğiliminde olduğunu fark edeceksiniz. Topuk ne kadar uzun olursa, adım o kadar kısa olur. Daha büyük adımlar atmaya çalışmayın; yürüyüşünüzü daha doğal gösterecek ve daha rahat hissetmenize yardımcı olacak küçük, zarif adımlar sizi daha hoş gösterecektir. Topuktan parmağa doğru yürümelisiniz. Yüksek topuklarınızda mümkün olduğunca sakin yürümeye çalışın. Önce topuğunuzu yere koyun, ardından ayak parmaklarınızı yumuşak bir şekilde basın.
1078

3. Acele Etmeyin
Topuklu ayakkabılarla hızlı bir şekilde yürümeye çalışmak sadece garip bir görüntüye sebep olmakla kalmaz, aynı zamanda gün sonunda ayaklarınızda su toplanmasına da yol açabilir. Ayaklarınıza kara sular inebilir... Daha küçük adımlar atmalı ve ayakkabılarınız üzerinde dengenizi sağlamalısınız.
1079

4. Dikkatli olun
En önemlisi dikkatli olmak ve kendinizi riske atmamak... Topuklu ayakkabılarla yere düşmek çok utanç verici olabilir. Yürüdüğünüz yollar, parklar, caddeler ve sokaklarda çukur yerlere basmamaya dikkat edin. Ha bir de unutmadan! Arnavut kaldırımlı sokaklardan topuklu ayakkabılarınızla geçmeyin :)))
1080

5. Özgüvenli olun ve dik yürüyün
Dik yürümek özgüvenin bir göstergesidir. Kimse topuklu ayakkabılar üzerinde özgüvensiz görünmek istemez, değil mi? :)

1081

Son düzenleme:

melodika

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
teşekkürler paylaşım için. Ben bi türlü beceremiyorum valla şu topuklu ile yürüme olayını :(((

Siyahincii

Üye
Kayıtlı Üye
Ne güzel konular paylaşıyorsunuz, akşamları acaba @dolunay bugün ne hakkında yazdı diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum :) :) :)

Üst Alt