Misvak Kullanımı

Radmin

Kadınca Konular
Yönetici
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
120
Diş Bakımında Misvak

Doğal yöntemler ile diş bakımı gerçekleştirmek istediğinizde akıllara ilk ileriki olan misvaktır. Misvak ilk bakıldığında küçük bir ot sapı olarak gözlemlenir. Arak ağacından elde edilen misvak, kendisine has lifli dokusu ile diş temizliğinde kullanılır. Bu ağaç çöllerde yetişen, 35 değişik mineralden meydana gelen yararlı bir ağaçtır. Arak ağacının dallarından koparılan çubuklar, misvak olarak adlandırılır ve şahsi ağız bakımında kullanılır.

Misvak, Müslüman halk amacıyla mübarek bir ehemmiyet arz eder. Çünkü Hz. Muhammed’in (s.a.v) misvak tüketimi üstüne öğütleri bulunmaktadır. Bir sünnet olan misvaklanmak, misvak kullanmak şifalı bulunduğu kadar mübarek bir davranıştır da aslında. Misvak bakteri temizleme, ağız kokusunu önleme, dişlerin yapısını güçlendirme ve dişlere parlaklık verme etkisine sahiptir. Bu faydaları görmek amacıyla derli toplu misvak kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Dünya Sıhhat Örgütü doğrultusundan tüketimi tavsiye edilen misvak üstüne, detaylı incelemeler devam etmektedir. Kullanımı son derece kolay ve yararlı olan misvak sizin de dişlerinizi koruyabilir. Bunun amacıyla ilk önce misvak tüketimi üstüne bilgi sahibi olmalısınız.
 
Üst Alt