Ocak Gözlerini Pırıl Pırıl Yapın

sedefuy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Eki 2020
Mesajlar
3
Ocak Gözlerini Pırıl Pırıl Yapın

1403

Yemek yaptığımızda cokça lekelenen kir tutan ve yağlanan alanların başında gelen ocakların hijyenikliği acil ehemmiyet taşıyan yerlerden biridir. Hem yemeğin yapıldığı alan olması hemde böceklerin bu tür alanları sevmesinden ötürü, Ocak hijyenin gereken titizliğini göstermeniz gerekmektedir.

Ocak hijyenikliği nasıl yapılır ?
Kaynar su kullanarak parlatın:

Ocak gözlerinden meydana gelen metalleri bir kabın içerisine koyduğunuz kaynar su da bekletin, aşağı yukarı 5 dk beklettikten sonra içerisine biraz yağ çöz döküp karıştırın ve çıkarın.. Sonuç Mükemmel

Sirkeli su kullanın :

Ocağın metal gözlerini 1 gece sıcak su ile karıştırılmış sirkeli su da bekletin, sabah bu karışımda beklemiş Ocak gözlerinin hem daha temiz hemde tamamiyle dezenfekte edilerek önünüze geleceğine siz de şaşıracaksınız. Hem unutmayınız ki böceklerinde en sevmediği şeylerden biri dezenfekte adilmiş alanlardır. Genellikle de sirke ile uygulanan temizlikler.

Sabun kullandınız mı hiç ?

Sabun kullanarak Ocak gözlerini pırıl pırıl yapın. Önce yapmanız gereken şeylerden bir tanesi de sabunu rendeledikten sonra bir kabın içerisine koyun, bunun sonrası kaynamış bir sıcak su şişesini tepeden aşağı hepsine yedirerek dökün. 2 saat beklettikten sonra çıkarınca sonuca eminim sizde cok şaşıracaksınız. Çünkü sabunun hem parlatma hemde leke atma özelliği mevcuttur.

Kolaylıkla ulaşabileceğiniz hatta evinizde bile bulanabilecek temizlik malzemeleriyle de temizleyebilirsiniz .Şimdi gel gelelim bu karışımların ne bulunduğu ve nasıl hazırlandıklarını ;

Yağ ve leke çıkarıcı karışım ;
Malzemeler ;


2 çay kaşığı kadar Cif

2 çay kaşığı kadar fairy bulaşık deterjanı

1 çay kaşığı kireç çözücü ya da sirke ( Lekenin haline göre 3 çay kaşığına kadar arttırabilirsiniz )

2 adet eldiven

1 adet Çelik bulaşık teli

1 adet mikro fiber bez


Şimdi bu karışımların hepsini bir kabın içine koyarak sıcak su ile karıştırın, sonrası dilerseniz ocaklara dilerseniz camlara dilerseniz banyoda duşa kabinlere ya da kireçli olan her yere, yağlı olan her alana kullanabilirsiniz.

Umarım işinize yarar bir bilgi paylaşmışımdır..
 
Son düzenleme:
Üst Alt