Probiyotik ile Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek

elcingok

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için son zamanlarda yapmadığımız şey kalmamıştır muhtemelen, buna birçok şey eklenebilir diye düşünüyorum. Vitaminlere özellikle agresif biçimde bir talebimiz söz konusu oldu, internette bir çeşitli alternatif tıp söylemleri dolandı durdu.

Ben de bunlardan payımı aldım :) Probiyotik denen bağışıklık sistemimizi güçlendiren sağlıklı bakterilerle tanıştım. Probiyotikler bağışıklık sisteminizi güçlü tutmanızı sağlayan mükemmel faydalı bakteriler. Peki vücudumdaki probiyotik miktarını nasıl artırdım? Öncelikle probiyotik içeren besinlerle dolu bir beslenme programı hazırladım kendime, buna ek olarak sınır tanımadım diyebilirim çünkü probiyotik takviyesi aldım. Bunun nedeni ise besinlerle yeterince probiyotik alamayacağımı öğrenmiş olmam oldu.

Probiyotik takviyesi olarak ekstra araştırma yapın çünkü birçok probiyotik markası var.

Peki kendimde nasıl değişiklikler gördüm? Öncelikle bu aylar tam da hasta olduğum aylardı ancak hiç hastalanmadım diyebilirim, tabi ki bunun nedeni sadece probiyotikler diyemem çünkü önceden bu mevsimlerde işe giderken artık evden hiç çıkmıyorum.

İşin özü; ben bu süreçte bağışıklık sistemimi güçlendirmek için böyle bir yolu tercih ettim. Sizlerle de bencemi paylaşmak istedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt