Refleksoloji Masaj İle Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Aycan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Nis 2020
Mesajlar
11
Refleksoloji Masaj İle Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

1279


Refleksoloji Masaj İle Tedavi Nasıl Olmalı dediğimizde pek çok masaj yöntemiyle çoğu durumun tedavisi olası olabilmekte. Doğru yere doğru basınç uygulayarak ideal bir tedavi uygulayabilirsiniz. Vücudunuzda tespit edilen ve dışarıdan ilişki ettiğiniz her noktanın biyolojik olarak bir kökeni olup mesele ve mesele yaşadığınız bölgeyi direkt olarak tesirlemektedir.


1278


Burada ilgi etmeniz gereken noktalar ise çok sert olmayan hareketlerin uygulanmasıdır. Bu sayede tesirlerini görebilirsiniz. Eğer aşırı bir basınç uygularsanız emin olun hem basınç uyguladığınız bölgeye zarar verebilirsiniz hem de geri dönülmez birtakım hallerle karşılaşabilirsiniz.

Refleksoloji yalnızca ayak tabanından oluşturulan bir masaj değildir. Vücudun daha pek çok bölgesine de uygulanabilen bir masaj çeşididir. Sadece bilmeniz gereken noktalardan öteki ise masaj yapılacak noktaların ne manaya ve nereye tesir ettiklerini bilmenizdir. Profesyonel düzeyde yapamasanız da belli bir oranda rahatlatacak şekilde kendinize masaj programı yapabilirsiniz. Olabildiğince nazik bir şekilde olmasına ehemmiyet verin. Hem de bir kerede de bunun faydasını göremeyebilirsiniz. Onun yerine derli toplu Aralıklarla masajı devam ettirdiğiniz takdirde rahatlama sağlayacak ve kendinizi daha iyi hissedebileceksiniz.

Yıllardır var olan bu teknik vasıtası ile pek çok bireyin pek çok rahatsızlığı tedavi olmuştur. Sizde kendiniz evinizde hafif hareketlerle masajınızı kendiniz yapabilirsiniz. Refleksoloji eğitimi alan, bölümünde eksper birine yaptırdığınız takdirde rahatlama ve tedavinin oluşması daha büyük bir ihtimaldir. Çünkü bu hususta eğitim alan şahıslar hangi beden noktanıza nasıl bir basınç uygulanacağını ve tesirlediği alanları daha iyi bildiği amacıyla oluşturulan masajın tesirleri daha yüksek olacaktır.

Kulak Refleksoloji Noktaları ve Etki Alanları

1272El Refleksoloji Noktaları ve Etki Alanları

1273Ayak Refleksoloji Noktaları ve Etki Alanları


1274


Ayak Üstü Rekleksoloji Noktaları ve Etki Alanları

1276


Yüz Refleksoloji Noktaları ve Etki Alanları

1277


Belirtilen bu noktalara belli oranda uygulanacak basınç ve bu basıncın tesir ettiği organlar, dokular gösterilmiştir. Sizlerde de tespit edilen şikayetler tarafında gereksiniminiz olan noktaya lüzumlu basıncı uygulayarak meselelarınızdan kurtulabilirsiniz. Yapılan masajların tedavi yönünün tesirlerini yükseltmek amacıyla bilhassa derli toplu olarak yapılmasına da ehemmiyet vermelisiniz. Sadece bir kere yaptırdığınız ya da yaptığınız bir masajın anında tesirlerini, faydasını göremeyebilirsiniz. Düzenli Aralıklarla olması ehemmiyetlidir.


1270Aycan'dan sevgilerle, araştırdım, paylaştım. :)
 

Ekli dosyalar

Üst Alt