SAÇLARINIZIN DÖKÜLMESİNİN SEBEBİ ÇİNKO EKSİKLİĞİ OLABİLİR!

WinnieThePooh

Üye
Kayıtlı Üye
ÇİNKO750FE886-0D4D-49B0-BDB1-91D7370DE91C.jpeg

Çinko, sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gerekli olan bir elementtir. Çinko eksikliği, bir kişiyi hastalıklara daha duyarlı hale getirebilir.

İnsan vücudundaki birçok fonksiyondan sorumludur ve en az 100 farklı enzimin aktivitesini uyarmaya yardımcı olur. Faydaları elde etmek için sadece küçük bir çinko alımı gereklidir.

Element doğal olarak birçok farklı gıdada bulunur, ancak besin takviyesi olarak da alınabilir.

Çinko, sağlıklı bir bağışıklık sistemi için ve çocukların sağlıklı büyüyebilmesi için ve yaraları iyileştirmek için hayati önem taşır.
A258F21A-A766-4317-B13B-A1CC23A835F4.jpeg

Çinkonun sağlığa faydaları şöyledir:

1. Saç dökülmesini durdurur.
2. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
3. Çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur.
4. Tırnakları besler.
5. İshali önler.
6. Kronik yorgunluğu giderir.
7. Yara iyileşmelerini hızlandırır.
8. Cildin yenilenmesine fayda sağlar.

DB5C3AD4-076B-46AF-A176-96A6ECF22A6F.jpeg

İçinde Çinko bulunan besinler:
Ispanak, kuşkonmaz, bamya, mantar, bezelye, yeşil mercimek, karides, et, balık, istiridye, buğday tohumu, ay çekirdeği, kabak çekirdeği, ceviz, badem, süt, yumurta, badem

Siyahincii

Üye
Kayıtlı Üye
Çinko içerikli bir ilacı kullanmak için önce doktora gidip kan tahlili yaptırın vücudunuzda çinko eksikliği varsa ona göre doktorunuz yazacaktır. Ben yıllar önce yazdırmıştım saç dökülmemi durdurmuştu @WinnieThePooh

WinnieThePooh

Üye
Kayıtlı Üye
Çinko içerikli bir ilacı kullanmak için önce doktora gidip kan tahlili yaptırın vücudunuzda çinko eksikliği varsa ona göre doktorunuz yazacaktır. Ben yıllar önce yazdırmıştım saç dökülmemi durdurmuştu @WinnieThePooh
Evet canım saçların dökülmesine çok iyi geliyor

Üst Alt