Sinekleri evinizden uzaklaştıracak 5 doğal ipucu!

nidakeles

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
3 Mar 2021
Mesajlar
27
Arkadaşlar herkese merhabalar. Malum yaz geldi. Sinekler sivrisinekler bizi rahat bırakmıyor... sinek kovucu, sivrisinek kovucu şeyler artık en yakın arkadaşımız... sinekleri evden uzaklaştıran 5 doğal ipucu haberi gördüm, sizinle paylaşmak istedim.

"Sinekleri evinizden uzaklaştıracak 5 doğal ipucu!
Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan sinekler, evlerimize girmeyi başarırlarsa hızla gerçek bir bela haline gelebilirler. Ölü sinekler, mobilyalardaki lekeler, aralıksız vızıltı... Onları doğal olarak nasıl uzak tutacağınızı öğrenirseniz bu dertleri çekmenize gerek kalmaz!

Evdeyken sürekli üzerinize uçan bir sineğin olması can sıkıcı değil mi? Düzenli olarak pencerenizin pervazlarında cansız varlıklarını mı buluyorsunuz? İşte sineklerden kurtulmanızı sağlayacak doğal ipuçları…

Evden sinekleri doğal olarak uzaklaştıracak ürünler

Lavanta: Her türlü böceği kovmak için ideal, pencerelerinizin girişine lavanta koyun. Dallar, poşetler, kavanozlar veya uçucu yağlar, sinekler kokuyu sevmezler. Aynı zamanda iç mekanınıza dekoratif bir dokunuş katacak!

Karanfil: Yaban arılarını savuşturduğu bilinen karanfil, sineklere karşı da etkilidir. Bir narenciyeyi ortadan ikiye kesip karanfili içine yerleştirmek yeterli olacaktır. Pencere kenarlarına koyun ve haftada bir yenileyin.

Sarımsak: Sinekler sarımsak kokusundan nefret eder. En iyi kullanım için birkaç diş sarımsağı soyun ve kaynatın. Suyu süzün, pencerelerinize ve kapılarınıza yerleştirin.

Beyaz sirke: Sineklere karşı etkili olan bir evin olmazsa olmazıdır. Fayanslarınızı temizlemek için faydalı olan beyaz sirke, mükemmel bir sinek kovucu görevi de görür!"

kaynak: milliyet
 
Üst Alt