Sinüzitten 5 Günde Nasıl Kurtulursunuz?

ahsenaktas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Eki 2020
Mesajlar
2
Sinüzitten 5 Günde Nasıl Kurtulursunuz?
Bu yazımızda sinüzitin nasıl meydana çıktığından bahsedip, basit bir ev tedavisi sunacağız; ve sinüzit olmanız halinde kaçınmanız gereken şeyleri sıralayacağız.

Sinüzitten 5 Günde Nasıl Kurtulursunuz?

1442


Sinüzit, burun çevresindeki sinüslerin virütik, bakteriyel ya da mantardan kaynaklanan nedenlerle iltihaplanmasıdır. Burun çevresindeki sinüsler burun kemiğinin, alnın ve gözlerin gerisinde tespit edilen, havanın geçtiği boşluklardır. Sinüzit seyrek olarak sıhhatli sinüslerde meydana çıkar. Sinüs kanalları balgamla dolup tıkandığında bakteri ve diğer mikroorganizmalar artmak amacıyla ideal koşulları bulmuş olurlar ve bunun neticesinde ağrı ve iltihaba yol açarlar.

Sinüzitin Sebepleri Nelerdir?

Daha evvelce de bildirdiğimiz gibi sinüzit, sinüslerin tıkanması neticesinde oluşur. Sinüslerdeki tıkanıklık, virüsler ve bakteriler amacıyla ideal bir hayat kısmı yaratır.Ayrıca, sinüslerin amacıylade tespit edilen ufak kılların balgamı düzgün dışarı atamaması neticesinde da meydana gelebilir.sinüsler Sinüslerin açıklığı, cok balgam üretimi sonucun da tıkanabilir. Bu durum, nezle ve alerjilerinkine benzer neticeler meydana çıkarır. Eğrilmiş bir nazal septum, burun kemiğindeki çıkıntılar ya da polipler de sinüslerin tıkanmasına yol açabilir.

Sinüzitin Sebepleri Nelerdir?

Sinüzit Riskini Arttıran Etkenler
Bahar alerjisi ya da diğer alerjiler Sinüslerin amacıyladeki ufak kılların işlevini yerine getirmesini engel olan hastalıklar Rakımdaki ani değişiklik, örnek olarak uçarken ya da dalarken Kistik fibrozis HIV komplikasyonları ya da kemoterapi neticesinde bağışıklık düzeneğinin zayıflaması Yüz kemiğindeki normal olmayan durumlar Şeker hastalığı

Sinüzitin Bulguları Nelerdir?

Şiddetli bir sinüzitin bulguları 4 hafta süresince sürebilir. İlk olarak soğuk algınlığına benzer bulgular gösterir, ancak geçmek bilmez ya da 5-7 gün sonucunda daha da kötüler. Doktora başvurmak cok önemlidir zira süreğen sinüzit üç aya kadar devam edebilir.Bazı bulguları şunlardır:
Nefes kokusu ve koku almada zayıflama Genel halsizlik ve yorgunluk Geceleri çoğalan öksürük Ateş Baş ağrısı Boğaz ağrısı ve burun arkası sızıntısı Burun akıntısı ve tıkanıklığı Yüzde hassasiyet

Sinüs Enfeksiyonundan 5 Günde Kurtulmak İçin Doğal Tedaviler


Sinüzitin en sık görülen bulgularınden birisi kuvvetli baş ağrısı ve burnun ve kaşların gerisinde baskıdır. Ağrıdan kurtulmak amacıyla pek cok ağrı kesici ilaç bulunsa da şunlar her vakit etkili olmaz. Sizinle, sinüzitin bulgularıni, bilhassa de baş ağrısını geçirecek, tamamiyle natural malzemelerden meydana gelen birtakım tedavileri paylaşacağız.

Bu Doğal Tedaviyi Nasıl Hazırlayacağım?


Malzemeler:

Karaturp
Organik elma sirkesi


1443


Hazırlanışı:

Bu tamamiyle natural tedaviyi hazırlamak amacıyla karaturpa ve elma sirkesine gereksiniminiz olacak. Karaturpu bir kavanoza koyun, üzerini sirkeyle kaplayın ve oda ısısında arada bir çalkalayarak 10 gün bekletin.

Uygulanışı:

10 günün sonucunda, kavanozu açın ve 5 dakika süresince karışımın kokusunu amacıylaize çekin. Geceleri baş ağrısını geçirmek amacıyla, bu karışıma batırdığınız bir bezi alnınıza koyun. Bu tedaviyi 5 gün süresince uygularsanız sinüzitten kaynaklanan bulgularde fark edilir bir azalma olduğunu göreceksiniz.

Hem acele hem de basit bir diğer yöntemse rendelenmiş karaturpu suda kaynatmaktır. Tamamen kaynadığında, geniş bir kaba boşaltın ve kafanızın üstüne bir havlu örterek buharını bir kaç dakika süresince amacıylaize çekin. Bu yöntem, derhal rahatlamanızı sağlayacaktır.

Sinüzitten Şikayetçiysem Nelerden Kaçınmam Gerek?


Eğer sinüzitten şikayetçiyseniz, uçakla yolculuk gerçekleştirmekten ve aşırı sıcak ya da soğuktan kaçınmanız gerekir. Ayrıca, ani sıcaklık değişimlerinden ve tütün ürünlerinden de uzak durmalısınız. Bunun yanı sıra, her sene grip aşısı yaptırmayı ve ellerinizi sık sık yıkamayı da unutmayın. Son olarak, hekiminiz doğrultusundan verilmeyen antibiyotikleri kullanmaktan da kaçının.
 

denizeroglu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Eki 2020
Mesajlar
2
o kadar iyi oldu ki bunu görmem 5 gün sonra iyi gelirse buraya yazacağım
 
Üst Alt