Vücuttaki İltihapları Kurutuyor

melisarp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Eki 2020
Mesajlar
1
Vücuttaki İltihapları Kurutuyor

Demleyip içerseniz bedendeki her türlü iltihabı kurutabiliyor, tam bir şifacı

Söğüt kabuğu binlerce senedir Çin ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek cok bölgesinde detaylı hastalıkların tedavisinde kullanılmakta. Hipokrat saatinde (M.Ö 400) yüksek ateşi ve Romatizması olan hastalara söğüt kabuğu çiğnemesi tavsiye edildiği biliniyor. Söğüt kabuğu bugünümüzde osteoartrit ve bel ağrısı tedavisinde, Romatizma ve baş ağrısı tedavisinde yardımcı natural ürün olarak kullanılıyor.

AK SÖĞÜT KABUĞU

1401

Bu kabukta aspirin ile benzer bilhassar taşımaktadır. amacıylade Salisin isimli madde bulunmaktadır. Hem de ak söğüt kabuğu ağrı kesici özelliktedir. İltihap giderici özellikte olan ak söğüt kabuğu aspirine göre tesiri daha uzun seviyededir. Ak söğüt kabuğunun çayı demlenip tüketildiğinde bedende oluşmuş her türlü iltihabı kurutmaktadır.

Baş ağrısı: Baş ağısını geçirmek amacıyla eczanelerde onlarca değişik markanın ilaçlarını bulabilirsiniz. Fakat bu ilaçların büyük fazlalığı yan tesiri ile beraber gelme. Ülkemizde de sık sık sarfedilen baş ağrısı ilaçlarından bazılarının mide ve bağırsak problemlerine yol açtığı biliniyor. Kimyasal ağrı kesiciler yerine söğüt kabuğu kullanarak bu yan etkilerden korunmanız mümkün.

Bel Ağrısı: 200 birey üstünde uygulanan bir çalışma ile söğüt kabuğunun bel ağrısı tedavisinde son derece etkili bulunduğu belirlenmiş. Ne kadar alınması gerektiği konusu ile ilgili belirli bir rakam bulunmasa da aynı çalışmada 240 mg söğüt kabuğu dozu alanların ağrılarında mühim oranda azalma ortaya gelmiş.

Eklem İltihabı: Yine söğüt kabuğunun mafsal iltihabı olan hastalar üstünde kullanılması neticesi bu rahatsızlık nedeniyle meydana gelen ağrılarda, bilhassa boyun ve sırt bölgesinde ağrıların hafiflemesi sağlanmış. Başka bir çalışmada ise kalça ve diz bölgesinde belirleme edilen mafsal iltihabı ağrılarının söğüt kabuğu ile mühim oranlarda hafifletilebildiği belirleme edilmiş.

1402

Söğüt Kabuğu Nasıl Kullanılır?


Çocuklarda seyrek olarak aspirin tüketimine bağlı olarak görülen Reye belirtisi riski nedeniyle söğüt kabuğunun 16 yaşından ufak çocuklar doğrultusundan kullanılması tavsiye edilmez.
Yetişkinlerde kullanım biçimi ise şöyle;


Kurutulmuş söğüt kabuğu ile çay yapılabilir. 250 ml suya 2 tatlı kaşığı söğüt kabuğu atın ve kısık ateşte demleyin. Ateşten aldıktan sonra yarım saat bekletin. Günde 3-4 fincan çay gibi içebilirsiniz.

Toz ya da sıvı söğüt kabuğu kapsülleri 60-240 mg standart salisin alımı biçiminde tüketilebilir. Daha yüksek dozlar amacıyla hekiminize danışın.
 
Üst Alt