Yeşil Mercimek Salatası

beyzayildirim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
4
Yeşil mercimek salatası tanımı tek başına öğün olabilecek sıhhatli salata tarifleri amacıylade yer alır.Beş çaylarına hazırlayabileceğiniz bu salatayı akşam yemeğine de tercih edebilirsiniz ,Mercimek salatası tanımımiz son derece değişik kavrulmuş domates ve sarımsakla hazırlıyoruz .
1385

Yeşil mercimek salatası nasıl yapılır, yeşil mercimek salatasının gıda sayısal sayısal değeri kalorisi nedir, zayıflatır mı kısaca bunlardan bahsedelim. Yeşil mercimek salatası diyet salata olarak yenilebilir mi, kuşkusuz ki yenilebilir esasen amacıylade 2 çorba kaşığı zeytinyağı kullanıyoruz ki, bu esasen lüzumlu ve son derece besleyici bir salata olması nedeniyle uzun sürede tok tutabilecek


1386
s
alata çeşitleri arasında konumunu alır. Bağırsak faaliyetlerini süratlendirmesi da artı bir avantajıdır. 1 tabak haşlanmış yeşil mercimeğin kalori sayısal sayısal değeri 230 kaloridir. Bulgurun da kalorisi son derece düşük ve de tok tutma özelliği cok cokdır.
Salata sosu olarak tarhun ve limon suyu kullandık daha değişik soslar kullanabilmeniz mümkün. Salata süslemesi olarak sarfedilen domates ve maydanoz salataya güzel bir renk verdi kırmızı kapya biber tercih edebilirsiniz, ceviz kullanabilmeniz mümkün hem de havuç da kullanabilmeniz mümkün.

Salatada mercimek ve bulgur haşlanarak hazırlanıyor. Mercimeğin haşlanma zamanı (tencerede en cok yarım saat) de bulgurun haşlanma zamanı de (en cok 15 dakika) cok süre almıyor. Mercimeğin gazını alabilmek ve kara renginden kurtulmak amacıyla haşlandıktan sonra suyunu süzüp sudan geçirmek gerekir.
 
Üst Alt